Dětmarovice nebyly favoritem, druholigového soupeře ale chtěly potrápit. „Doufal jsem, že nedostaneme gól do dvacáté minuty. Kdyby to bylo v poločase třeba jen o branku, mohlo to nějak vypadat,“ uvedl kouč Jadrný.

Jenže jeho plán se rychle začal hroutit, hosty poslal v osmé minutě do vedení Hlúpik a o přestávce Třinec vedl už 3:0. „Bylo to jednoznačné, Třinec se mi hodně líbil,“ řekl Jadrný.

Dětmarovické v úvodu sezony trápí marodka, mimo hru je například i záložník Mičola. „Jeho zkušenosti nám chyběly. Na druhou stranu, aspoň si zahráli někteří dorostenci,“ hledal pozitiva středečního pohárového zápasu kouč Dětmarovic.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Hosté přidali další branky, dvakrát se trefili Kubala s Kušnírem a o čestný úspěch Dětmarovic se v 67. minutě postaral Řapek, jenž proměnil penaltu, která byla nařízena po faulu na kapitána Hrtánka.

V té době to bylo z domácího pohledu 1:5. Třinec poté přidal ještě dvě branky, podruhé v zápase se trefil Nieslanik, jenž v samém závěru marně útočil na hattrick. „Jsem rád, že jsme si aspoň mohli vyzkoušet nějaké herní varianty, zápas byl však jasně v hostující režii,“ uzavřel utkání Jadrný.

SK Dětmarovice – Fotbal Třinec 1:7 (0:3)

Branky: 67. z pen. Řapek – 31. a 79. Nieslanik, 42. a 54. Kubala, 59. z pen. a 76. Kušnír, 8. Hlúpik. Rozhodčí: Dorušák – Kotík, Dresler. ŽK: 1:0. Diváci: 400.

Dětmarovice: Kotrla – K. Skoupý (64. Stach), Hrtánek, Harazin, R. Macko (53. Egri) – Uher, Leibl, Škuta, M. Macko (77. Valoch) – Staško, Řapek. Trenér: Jadrný.