Na hřišti nováčka z Heřmanic byli celý zápas plonkoví a prohráli po gólu Mooce. Ostravané naopak po vysoké porážce v Dolním Benešově zabrali a dál drží překvapivé druhé místo.

„Před týdnem nás potkal den blbec, dnes proti Dětmarovicím kluci ukázali, jak se bojuje. Moc si cením toho, že mančaft má v sobě vnitřní sílu, protože se po takové facce umí vzchopit," pochvaloval si po utkání trenér ostravského celku Jaroslav Mlčoch.

Diváci v Heřmanicích viděli dramatický, vypjatý a nesmlouvavý fotbal plný ostrých, ale v drtivé většině případů naštěstí nezáludných soubojů. Duelu k dokonalosti chybělo snad jen o něco víc šancí a branek.

Dětmarovice, zvyklé obvykle na šest velmi dobrých gólových šancí, vyšli tentokrát směrem dopředu naprázdno. Nejblíže vyrovnání byli necelou čtvrthodinu před koncem, ale střelu Ligockého kolem Šráčka vykopl těsně před brankou Šimáček, takže vlastně jen napravil svou vlastní chybu v rozehrávce, která umožnila hostům jít do rychlého protiútoku.

Dětmarovický kouč Miroslav Čopjak byl po utkání dlouho bez chuti podělit se o dojmy, ale nakonec přece jen pár slov prohodil: „Upřímně, nemám náladu nic říkat, mužstvo nehraje tak, jak má, rozhodčí nepískají tak, jak mají. Co ode mě čekáte? Že budu vstřícný, nebo že se budu po takové porážce usmívat? Ale dobře, jestli chcete slyšet můj názor, napište tam, že domácí vyhráli zaslouženě a že jaká je společnost, takový je pak i fotbal."

TJ Heřmanice – SK Dětmarovice 1:0 (0:0)

Branka: 55. Mooc. Rozhodčí: Streit. ŽK: 3:4. Diváci: 105.

Dětmarovice: Gradek – Škuláň, Prčík, Pastucha, Bajzáth – Schimke, Matušík (64. Krčmařík), Špička (64. Ligocký), Beilner (46. Maleňák) – Giňa, Egermajer. Trenér: Miroslav Čopjak.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Hradcem n. M.