Domácí odehráli letos nejvydařenější zápas, hosty z Těšína nepustili k ničemu. „Těšín nemá vůbec špatný mančaft. My jsme ale proti němu zahráli skvěle, vše nám fungovalo. Tedy až na to proměňování šancí. V tom máme ještě rezervy, hlavně mladý Beilner," podotkl Čopjak, který se nebál obsadit do role kapitána právě Beilnera, který ještě před třemi roky hrával závodně hokej a ne fotbal.

„Jinak mohu být s výkonem hráčů plně spokojen. Myslím, že se to líbilo i lidem. Kluci po ztrátě míče skvěle presovali, klapala nám i přechodová fáze. Soupeře jsme zcela eliminovali," pochvaloval si trenér Dětmarovic Miroslav Čopjak.

S tím souhlasil i kouč hostů Pavel Smatana. „Domácí byli ve všech ohledech lepší. My jsme nastřelili Byrtusem břevno a jinak se do zakončení vlastně ani pořádně nedostali," shrnul Smatana sobotní bídu svého mančaftu.

Naopak domácí vyhráli popáté v řadě a derou se na pozice, na nichž měli figurovat od samého začátku sezony. „Aspoň jsme to udělali napínavější," zasmál se Čopjak.

SK Dětmarovice – IRP Český Těšín 2:0 (1:0)

Branky: 41. z pen. Matušík, 49. Punčochář. Rozhodčí: Těšina. Diváci: 100.

Dětmarovice: Gradek – Pastucha, Prčík, Punčochář, Bajzath – Schimke (79. Egermayer), Špička, Beilner (74. Martinček) – Maleňák (68. Giňa), Matušík – Krčmařík. Trenér: Miroslav Čopjak.

Č. Těšín: Klepek – Kormanec, Rusek, Rac, Byrtus – Kantor (25. Bolek), Nowak, Pařenica, Hradečný – Zábelka (80. Probosz), Przyczko. Trenér: Pavel Smatana.

Další zápas hrají Dětmarovice ve středu v Polance, Č. Těšín v sobotu se Slavkovem.