Domácí soubor, který má v názvu klubu snad jako jediný na světě znaménko plus (ještě, že tam nemá děleno či jinou algebraickou funkci), začal jako z partesu.

Ukázkově bojoval o každý míč, předskakoval soupeře, nedovolil mu kloudně rozehrát a tlačil se do šancí. Už ve třetí minutě se strhla ve vápně hostů klasická trma-vrma, na jejímž konci napálil Jurajda břevno. V 17. minutě už „ogaři“ udeřili. Na rohový kop si naskočil Orság a hlavou poslal domácí do vedení.

Ve 26. minutě odpověděl Koubek. Loboval gólmana, ovšem přehodil i břevno. Byla to ale jen chabá odpověď na soustavný domácí tlak.

„Nehráli jsme vůbec dobře, hráči jako by byli v křeči,“ nechápal počínání dětmarovických borců sekretář klubu Milan Kyša. Po půlhodině hry byl navíc v pokutovém území faulován Okenica a Jurajda z penalty s přehledem zvýšil na 2:0.

A ještě hůře se hostům dýchalo poté, co v 36. minutě po nedorozumění obránců přidal další pojistku novic v domácím dresu Píšek – 3:0.

Co udivovalo nejvíce, byl fakt, že domácí běhali jako laňky, ačkoliv měli v nohách středeční dohrávku ve Městě Albrechtice. Naproti tomu hosté se pohybovali jako anglosaští těžkooděnci v bitvě u Hastingsu. „Tak tragický poločas jsem už dlouho nezažil,“ rýpnul si Kyša. Po přestávce hosté přeci jen zlepšili motoriku svých těl, takže domácí už se do tolika šancí nedostávali.

Ale kdo ví, jestli se do nich vůbec dostávat chtěli. Ke spokojenosti jim totiž stačilo bránit uklidňující třígólové vedení. Hosté tak ve druhé části drželi míč, ale veškeré střely létaly mimo plochu, vytyčenou brankovou konstrukcí. Vyjma šance agilního Koubka, jehož pokus vykopávali domácí beci v 75. minutě z prázdné brány.

Nová posila v dětmarovickém dresu, obránce Adam z Vítkovic, si zjevně představovala lepší začátek ve svém novém působišti. Hosté vyhráli pouze na žluté karty a už vůbec nepotěšili další okresní mančafty, které zoufale bojují o záchranu.

FC Velké Karlovice + Karolinka – SK Dětmarovice 3:0 (3:0)

Branky: 17. Orság, 30. z pen. Jurajda, 36. Píšek. Rozhodčí: Chabiča, žluté karty: 3:4, diváci: 200.

Dětmarovice: Jaček – F. Kadlčák, Plíska, Adam, Ligocký (46. Valouch) – Dutka, Šrámek, Špička, Kozubík – Koubek, Z. Kadlčák. Trenér: Jaroslav Netolička.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Městem Albrechtice.