SK Dětmarovice – Viktoria Otrokovice 2:2 (1:2)

Dětmarovice mají štěstí, že kdykoliv bodově zaváhají, zaváhá i jejich úhlavní konkurent z Hulína, s nímž bojují o druhou pozici v tabulce. Zápas s Otrokovicemi začal kvůli místním slavnostem už ve 14.30 hodin a oba mančafty se potýkaly s únavným vedrem. „Hosté měli dvě šance, dali nám dva góly. Tomu se říká produktivita,“ rozhazoval nakvašeně rukama sekretář Dětmarovic Milan Kyša.

První zajímavější moment utkání se odehrál ve 34. minutě, kdy po chybě obrany Mařák poslal balon jak kolem obránce Adama, tak kolem gólmana Ježe a bylo to 0:1. Nikdo z domácích míči v cestě zabránit nedokázal. Ve 40. minutě odcentroval Koubek do vápna na nekrytého Kozubíka a ten podél brankáře Křížka vyrovnal na 1:1. Potvrdil, že má dobrou fazonu, ostatně stejně jako Koubek. Oba borci v Dětmarovicích asi přes léto nevydrží. Jenže Otrokovice stihly do přestávky ještě jeden gól. Přímý kop zatočil Jordánek přesně přes zeď do sítě a Jež byl bezmocný – 1:2.

Druhá půle se hrála v podobném tempu jako ta první – bylo třeba se šetřit na obecní slavnosti, které v Dětmarovicích po zápase následovaly. Hráči se po hřišti doslova ploužili, aktivně běželi jen k postranní čáře pro občerstvení. Hosté mohli nejprve pojistit výsledek, když se před brankářem Jačkem, který naskočil do druhého poločasu za zraněného Ježe, zjevil zcela osamocen Mařák, ovšem mířil nad. Domácí srovnaly v 90. minutě. Kozubík vybojoval míč pro Koubka a vrátil mu gólovou přihrávku. „Chtěli jsme se loučit s domácím prostředím vítězně, ale soupeř i úmorné horko bylo proti. Remíza je zasloužená,“ pokrčil rameny Milan Kyša.

Branky: 40. Kozubík, 90. Koubek – 34. Mařák, 42. Jordánek. Rozhodčí: Dudek, žluté karty: 3:3, diváci: 150.

Dětmarovice: Jež (46. Jaček) – F. Kadlčák, Prokop, Adam, Kozubík – Dutka (62. Valouch), Šrámek, Pliska, Ligocký – Koubek, Z. Kadlčák. Trenéři: Serafin a Šrámek.

Další zápas hrají Dětmarovice v neděli v Albrechticích.