Sokol Stará Bělá – SK Dětmarovice 2:0 (2:0)

A nebyli sami. Na umělce v Hlučíně odehrálo své zápasy více klubů z regionu. Herně navrch měli hráči trenéra Czyže, ale umřeli na krásu. „Je to již tradiční záležitost. My hrajeme a góly střílí soupeř,“ podotkl sekretář dětmarovického klubu Milan Kyša. Hra Ostravanů stála na jednom muži. Bývalý hráč Karviné či Vítkovic Vlastimil Stařičný byl totiž u všeho. Řídil hru „domácích“ z obrany, rozehrával akce, usměrňoval spoluhráče. „U něj všechno začínalo i končilo. Je vidět, že na soutěž jako je I.A třída pořád stačí,“ dodal Kyša.

V 11. minutě šel soupeř do vedení. Míč v pokutovém území líznul ruku Hraška a Škrkoň se z penalty nemýlil – 1:0. V 19. minutě rozehráli domácí trestný kop, který hlavou usměrnil do sítě Bérka – 2:0. Dětmarovice přidaly, ale zakončení vázlo. Ve 27. minutě mohli navíc zase inkasovat. Prokopův zákrok ve vápně posoudil rozhodčí jako faul, ale Luč kopl penaltu vedle. Na druhé straně se ve velkém čtverci odehrála totožná situace, ale tu už rozhodčí jako nedovolený zákrok neposoudil. Po změně stran se hosté usilovně snažili rychle korigovat a Stará Bělá spoléhala na brejky. Velkou šanci měl Špička, uvolnil se ve vápně, jenže nastřelil pouze břevno, a tak se Dětmarovičtí nedočkali snížení a tudíž ani závěrečného tlaku, ve kterém by mohli zaútočit na případné vyrovnání.

Branky: 11. z pen. Škrkoň, 19. Bérka.

Rozhodčí: Galásek, žluté karty: 1:3, diváci: 50.

Dětmarovice: Hájek – Szabo, prokop, D. Kulinski, Žáček – Zarzycki (46. M. Kulinski), Špička, Bilous, Czyž – Duda, Hraško.

Trenér: Petr Czyž.