Vinou ekonomických potíží zabředl SK Dětmarovice až do třetí soutěže od konce, nicméně do nové sezony půjde s cílem předvádět týmovou hru a stabilizovat klub. „Situace nebyla tak vážná. Na pokraji finančního zhroucení jsme nebyli, ale určitá omezující opatření jsme museli udělat,“ připomenul sekretář Dětmarovic Milan Kyša odchod 99% procent starého mužstva a přepuštění dvou soutěží jiným zájemcům z regionu. Před vedením dětmarovického klubu tak stál nelehký úkol zabezpečit rozpočet na novou sezonu a především sehnat hráče, kteří by hráli mistrovskou soutěž. Z drtivé většiny vzal obé na svá bedra Jiří Ligocký, legenda dětmarovického klubu, jehož počínání nenechalo chladným ani jednu z hvězd týmu Martina Špičku. Ten, ačkoliv už byl jednou nohou v Orlové, se nakonec rozhodl v Dětmarovicích zůstat. „Martin má pořád dětmarovické srdce, jsme rádi, že zůstává,“ podotkl Kyša.

Dokonce Špičkovo vážné zranění z průběhu jarní části divize se hojí natolik dobře, že by se speciální ortézou mohl vyběhnout na trávník už v první polovině září. Přitom prognózy stanovily jeho návrat někdy v půlce listopadu. Jiří Ligocký umně využil svých kontaktů a známostí s řadou hráčů, kteří figurovali do minulé sezony v nižších soutěžích, a sestavil pro letošní ročník I.A třídy zbrusu nový mančaft. „Osu jsme chtěli vytvořit ze starších zkušenějších hráčů, kteří vědí, co I.A třída obnáší. Na ně se postupně nabalují mladíci, jejichž úkolem bude hlavně běhat,“ pousmál se Ligocký.

A kdo tedy v Dětmarovicích bude hrát? Ze starých „pardálů“ zůstali jen Prokop, Špička a právě nestárnoucí Ligocký, do mužstva však přibyli další zkušení borci Sehnal z Karviné (naposledy Petrovice), M. Kulinski (Petrovice), D. Kulinski, Martinček (Těšín), J. Czyž, P. Klimek či R. Klimek. Díky odchodům gólmanů Jačka (Albrechtice) se Šmírou se musela sehnat nová brankářská dvojice. Bude jí duo Hájek a Mird (dorostenec), oba z Karviné. Do mužstva byl začleněn i bývalý dorostenec Žáček z Orlové, Bilous z Interu Petrovice, další bývalý karvinský dorostenec Zarzycki a odchovanec Dětmarovic Raško. Kromě toho přišli dále Szabo a Duda z rozpadnuvšího se béčka Orlové, P. Pustay z Karviné a Múdrik, jenž se vrátil k velkému fotbalu, neboť poslední dobou hrál spíše futsalové soutěže.

Múdrik naposledy působil v Dolním Benešově. Naopak Marek Bielan, o němž se spekulovalo, v Dětmarovicích působit nebude. Výsledky přípravných zápasů vybízí k optimismu. „To ano, ale je to jen příprava. V sezoně budeme sázet na kolektivní pojetí, v přípravě nikdo nevyčníval, snad jen střelec Aleš Duda dal šest branek,“ pochválil bývalého hráče orlovského B týmu Jiří Ligocký. Dětmarovice před sezonou prohrály s Lískovcem 1:2, ale pak už jen vyhrávaly. Porazily Nýdek 4:1, Dolní Lutyni 4:2, Bystřici 1:0, TJ Petřvald 5:0 a Sj Rychvald 4:0. Odjede dnes s podobnou nakládačkou i loni nevýrazné Staré Město?