„Není to dobré. Znovu jsme nevyhráli, navíc utrpět doma porážku o tři góly, to opravdu není nic ke chlubení," mrzel trenéra Dětmarovic Josefa jadrného sobotní nezdar.

Během týdne poslouchal od místních funkcionářů, že na Vendryni Dětmarovice neumějí zahrát, a to se do puntíku potvrdilo. „Hra Vendryně se znovu točila kolem Franty Hanuse, kterého z působení v Orlové moc dobře znám. Přesto jsme ho nepokryli," zalitoval Jadrný.

Tentokrát předvedli jeho svěřenci mizerný výkon. „Obvykle si vytvoříme tak osm šancí za zápas, teď to byly dvě. Sice jasné, ale je to málo. A i kdybychom je dali, tak by to vlastně nestačilo. Chyběl nám pohyb, kluci nechtěli hrát. Všechno bylo špatně," rekapituloval Jadrný.

Ráz utkání dala už 11. minuta, kdy se trefil hostující Baron. Vendryně spoléhala na brejky, po nichž dala všechny tři góly. „Zaslouženě jsme prohráli, nedostali jsme se do zakončení ani pořádně do hry. Částečně to beru na sebe, protože jsem zvolil špatné rozestavení. Je vidět, že systém 4-4-1-1 hráčům neleze pod kůži," drbal si hlavu Jadrný, jenž kvůli neúčasti Matušíka šíboval s posty a třeba Maleňáka vyzkoušel na levém beku. Ani to nebylo ono a k úspěchu nevedla ani mnohá prostřídání.

Po slibném začátku sezony se tak na lídra tabulky dotahují nejbližší pronásledovatelé, Orlová už dokonce svého souseda přeskočila. „Ale my to nevnímáme jako honbu za postupem, říkal jsem to už dřív. Vzhledem ke kvalitě kádru je v soutěži jen jeden adept na postup, a to Orlová. Vždyť má třetiligový kádr. My se soustředíme na to, abychom hráli dobře a pomalu začali budovat tým, který by měl být na vrcholu někdy za dva, za tři roky. Musíme do kádru zapracovat několik mladíků," stanovil jménem vedení klubu jasný dětmarovický cíl Josef Jadrný.

SK Dětmarovice – TJ Vendryně 0:3 (0:2)

Branky: 11. Baron, 43. Vlachovič, 49. Hanus. Rozhodčí: Futerko – Dytková, Potiorek. ŽK: 3:1. Diváci: 220.

Dětmarovice: Gradek – Maléř, Vančo, Hrdlička, Maleňák – Uher (54. Beilner), Hrtánek, Skotnica (76. J. Ligocký), Holý (71. L. Ligocký) – Christu (46. Egermajer) – Besta (82. Popek). Trenér: Josef Jadrný.