Trenér Josef Jadrný predikoval náročný zápas. „Jednak nám scházeli tři hráči, takže jsme lepili hlavně obranu, jednak domácí potřebovali nutně zabrat, protože se propadli do nebezpečného pásma a to je pro ně jistě velké zklamání, když ještě během podzimu byli kolem pátého místa," pronesl Jadrný a samotný zápas mu dal za pravdu.

Markvartovice bojovaly jako o život, na šance měl zápas skončit spíš remízou. „Oba týmy měly gólové šance," uznal Jadrný.

Po bezbrankovém poločase vyšel Dětmarovicím vstup do druhé půle. Uher kopal roh a jeho střílený prudký centr skončil na zadní tyči, kde ho tečoval do sítě domácí Horváth. „Sice to byl vlastňák, ale velké procento branky jde právě za Uhrem. Tak jsme to měli nacvičené a vyšlo to," pochvaloval si trenér Jadrný.

Domácí pak přispěchali s rychlou odpovědí, ale poslední slovo měly Dětmarovice. Když se blížil závěr utkání, hecoval trenér Jadrný u laviček právě Jana Uhra, že teď je to na něm. „Myslel jsem to spíš v legraci, abych ho popíchl, ale Uhřík mě poslechl, opravdu to vzal na sebe. Převzal balon někde na naší půlce, obešel s ním čtyři protihráče a placírou to tam poslal," smál se Jadrný.

Vítězná trefa znamená udržení bodového odstupu na druhou Pustou Polom. „Jsou to důležité body, Polom máme teď doma a potřebujeme, aby se na nás v tabulce nedotáhla," dodal Jadrný.

Sokol Markvartovice – SK Dětmarovice 1:2 (0:0)

Branky: 63. Zbořil – 53. vlastní Horváth, 81. Uher. Rozhodčí: Mankovecký – Kantor, Kret. ŽK: 2:3. Diváci: 105.

Dětmarovice: Kotrla – J. Ligocký, Šrámek, Hrdlička, Skotnica – Beilner, Zahatlan (76. Schimke), Maleňák, Ristovský (66. Matušík), Uher – Lukan. Trenér: Josef Jadrný.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.