„Jsou to přímo životodárné body. Jestli tohle kluky nenakopne, tak už nevím," poznamenal navýsost spokojený trenér Dětmarovic Josef Jadrný, který měl mimořádně šťastnou ruku při střídání, když v poločase poslal do hry Zahatlana a ten se mu po pár okamžicích odvděčil rozhodujícím gólem!

„Celou dobu jsme se prezentovali poctivým fotbalem. První půle byla hodně dobrá, kombinovali jsme, obětavě se vraceli a nepouštěli Břidličnou do hry. V tom postavení, na které jsme navyklí, jsme se vhodně doplňovali a asi domácí překvapili," vybavoval si Jadrný vydařený poločas.

Ve druhém už se jeho tým přece jen dostal pod tlak Břidličné. „Oni mají tu sestavu dobře poskládanou, ne nadarmo se celou sezonu pohybují nahoře a měli jsme problémy. Kotrla chytil dvě tutové šance, ale výborně nám zahráli oba stopeři. Tu nulu vzadu jsme si za příkladný přístup směrem dozadu zasloužili. Od spolehlivé obrany teď prostě musíme vycházet. Teče nám do bot, takže prvořadé je neinkasovat," uznal Jadrný.

Dětmarovice tak doslova v hodině dvanácté utekly hrobníkovi z lopaty. Vyhráno však ještě nemají. „Žijeme. Čekají nás dva klíčové domácí zápasy, které prostě musíme zvládnout, i kdybychom se měli po tom hřišti plazit. Důležité je, že to máme ve svých rukách," zakončil Jadrný.

Kovohutě Břidličná – SK Dětmarovice 0:1 (0:0)

Branka: 46. Zahatlan. Rozhodčí: Lalík – Picmaus, Futerko. Bez ŽK. Diváci: 170.

Dětmarovice: Kotrla – Derík, Stanowski, Mleziva, Holý (77. J. Ligocký) – Kurušta (87. Hurník), Káňa – L. Ligocký (63. Popek), Hrtánek, Beilner (46. Zahatlan) – Ristovský (70. Kloda). Trenér: Josef Jadrný.