Čeká tedy Karvinou utkání podzimu? Jde o důležité body… „Jasně, ale to jde v každém utkání. My se nemůžeme dívat na to, že to je zrovna Brno. My chceme vyhrát v každém zápase, a jestli je to Brno nebo jiný soupeř, to je v zásadě jedno,“ říká stoper Karviné Pavel Košťál.

I on si ale uvědomuje, že Karviná už nutně potřebuje vyhrát. „Samozřejmě, jde o hodně, oba týmy jsou dole, pro oba je výhra hodně potřebná. My jsme ale doma, spoléháme na podporu fanoušků, která je vždy důležitá, a budeme chtít vyhrát,“ dodává.

To samé si myslí i záložník Erik Puchel, který odehrál ve středu pohárové utkání v Kroměříži. „Myslím, že jsme pohár odehráli dobře a mohlo by nás to nakopnout i do ligy. Hráli jsme rychlý fotbal po zemi, snad to proti Brnu zopakujeme a urveme tři body, i když je jasné, že půjde o úplně jiný zápas než ten v Kroměříží,“ uznává Puchel.

V utkání se bude hrát o poslední místo tabulky. „Je to tak, situace se tak vykrystalizovala, ale my půjdeme po třech bodech. Nic jiného nebereme,“ ujistil Puchel.

Také Josef Mucha, polovina trenérského tandemu Weber – Mucha, si je vědom značné důležitosti zápasu. „Že jsme s Brnem po sedmi kolech v tabulce dole, to je bohužel realita. Každopádně to bude úplně jiný zápas než ten ve středu. I sestava bude odlišná a hlavně budou oba celky pod tlakem,“ upozorňuje.

Karvinští jsou si vědomi toho, že je čeká extrémně náročné utkání. „Brno určitě také spoléhá na to, že se mu u nás podaří něco urvat. Oba nutně potřebují tři body. Situace není dobrá, nutně bychom potřebovali už vyhrát,“ přemýšlí Mucha.

Na rozdíl od Karviné Brno v týdnu odpočívalo, protože z poháru už vypadlo. Může to být pro soupeře výhoda? „To si nemyslím. V našem týmu byli v základu jen dva hráči, kteří nastoupili proti Olomouci. Hodně jsme to prostřídali právě i s ohledem na ligu a důležitost zápasu. Uděláme maximum pro úspěch,“ slíbil Josef Mucha.