„Poslední zápas se nám hrubě nepovedl, to je pravda, ale aspoň teď máme co napravovat. Ta možnost je na Slavii, to je vždy sváteční utkání a já věřím tomu, že hráči předvedou úplně jiný výkon než proti Slovácku,“ věří svému týmu Josef Mucha, trenér Karviné.

Předvést dobrý výkon je nutnost, jinak by si také Karviná mohla odvézt z hlavního města nepěkný debakl. Co přesně však potřebuje tým změnit? „Určitě tam musí být daleko lepší pohyb, musíme být poctivější a výraznější v přístupu. Na druhou stranu si tak říkám, že Slavia je velký favorit, takže zase tolik toho ztratit nemůžeme. Třeba to právě proti ní vyjde,“ přál by si Mucha pozitivní výsledek.

Karvinští už pět zápasů nevyhráli (ovšem taky neprohráli, neboť sbírají remízy). Hlavně se však zasekli střelecky. Posledním autorem branky byl v Olomouci záložník MFK Lukáš Budínský. Pak dva zápasy nic. „Cítíme, že je načase to zlomit. Možná by nám pomohl nějaký šťastný gól, pak by to z nás spadlo. Ty remízy jsou fajn, ale už by to chtělo vyhrát,“ uvědomuje si Budínský.

Herní, potažmo střelecký zásek, se pokusil Mucha zanalyzovat. „Máme ve hře spoustu zkažených přihrávek. Je tam dost akcí ze strany, ale nedokážeme je dohrát. Na posledních dvaceti metrech nám to nejde, byť třeba myšlenka je dobrá. Chybí tomu ale nadstavba, něco, kde si hráči pomůžou dobrou individuální akcí nebo narážečkou do tandemu, moment překvapení. I když tohle můžeme trénovat, jak chceme, tak v zápase pak na hráče působí úplně jiný tlak,“ uznává Josef Mucha.

Chytit se právě proti Slavii, která je plná zvučných jmen, to nebude jednoduché. Byť i sešívaní si umí na jaře vybrat slabší chvilku. A ne zrovna jednu. „Liga se strašně srovnala, hratelný je každý,“ míní Lukáš Budínský. „Slavia bojuje s marodkou, takže mívá občas problémy se složením sestavy. Možná proto některá výsledková zakolísání,“ uvažuje. „My tam ale nemáme co ztratit. Pokusíme se napodobit Zlín,“ připomněl nedávnou senzační výhru ševců.

I Budínský by si přál odčinit týden starou holomajznu proti Slovácku. „Chtěli bychom ukázat, že fotbal hrát umíme,“ zakončil.

Tak třeba to Karviná zlomí dnes v Edenu. Zápas začíná v 18 hodin.