Havířovské hráčky svůj zápas odehrály v rámci spolupráce a propagace dívčí a ženské kopané svátečně na hlavním hřišti MFK Havířov. Zápasu přihlíželo přes sto diváků, kteří odměnili snažící se fotbalistky potleskem a uznali, že místy by se od žen mohli učit i jejich mužští kolegové.

Fotbalistky Gascontrolu totiž zase předváděly nápaditý živý fotbal plný kombinací, rozhozů do křídelních prostor, centrů a střel na bránu. A samozřejmě gólů, které jsou kořením fotbalu.

Fotbalistky Gascontrolu (v modrém) si snadno poradily s Loděnicí.Zdroj: Michal Polák

Samotnému utkání předcházela slavnostní událost, kdy byly fotbalistky odměněny za vítězství v soutěži a převzaly z rukou primátorky města Jany Feberové a náměstka Karla Šlachty, společně se zástupci KFŽ, pohár pro vítěze divizní soutěže (skupiny A).

Primátorka Feberová vyzvedla jejich úsilí a ocenila zcela výjimečné sportovní výkony týmu, který se už dva roky nadstandardně stará o dobrou reklamu Havířova v rámci kraje i celé Moravy.

Po utkání mohly vypuknout oficiální oslavy vítězství v soutěži.Zdroj: Michal Polák

„K zápasu toho moc nemám. Kdo na utkání byl, tak si obrázek udělal sám. Jako trenéra mě těší, že holky dál produkují krásné akce na jeden dotek a kombinační fotbal v plné rychlosti," poznamenal trenér družstva Radomír Zábranský.

I přes velké vedro se domácí hráčky nešetřily a divákům servírovaly lahůdku v podobě gólů. „Byla to skvělá jízda od začátku do konce," pochvaloval si Zábranský. „Jsem na holky hrdý. Je to jeden z nejlepších týmů, které jsem kdy vybudoval a trénoval," dodal úspěšný kouč a poděkoval předsedovi MFK Havířov Bronislavu Šimšovi za možnost odehrát utkání na hlavním havířovském fotbalovém stadionu.

Po utkání mohly vypuknout oficiální oslavy vítězství v soutěži.Zdroj: Michal Polák

Sám bude ještě zvažovat, zda u týmu bude pokračovat. „Jako trenér jsem v životě trénoval jak na profesionální, tak na amatérské úrovni a slavil jsem v kariéře mnoho úspěchů, ale tohle předčí má očekávání. Je to zatím vrchol mé trenérské kariéry a jak se říká, odejít se má na vrcholu. Holky za těch pár let ušly opravdu kus cesty a i já jsem ženskému fotbalu obětoval moc. Musím si to ještě rozebrat a zvážit, jestli budu pokračovat," přiznal Zábranský.

FK Gascontrol Havířov – SK Loděnice 10:0 (3:0)

Branky: 60. a 63. Fukalová, 74. a 84. Porembská, 14. Maláčová, 18. Volfová, 29. z pen. Waszutová, 58. Krokoszová, 65. Míčková, 78. Vítková. Rozhodčí: Novák. ŽK: 0:1. Diváci: 120.

Havířov: Dlouhá – Motlochová, Najvarová, Volková, Waszutová – Vítková, Antalíková, Maláčová, Fukalová, Míčková – Volfová, Porembská. Střídaly: Denková, Krokoszová, Holáňová. Trenér: Radomír Zábranský.