Velmi dobrý fotbal byl k vidění v Karviné, kde oběma mužstvům prospěl mokrý terén, který urychloval kombinaci. Zápas mohl skončit klidně 4:4.

Karvinští proti Žižkovu zaspali v první půli, byť i v ní si vytvořili slušné šance ke skórování. Pražané ale umně kombinovali a ujali se vedení. „Žižkov nás v první půli ve středu kombinačně přehrával, proto jsme museli provést nějaké změny, abychom tuto jeho přednost eliminovali," vysvětlil trenér Karviné Josef Mazura poločasové rošády v sestavě, kdy se O. Cverna zařadil do obrany a Eismann, který táhl většinu útoků po levé straně hřiště, se posunul na kraj zálohy.

Karvinští (v bílém) se rozešli se Žižkovem smírně.

Přineslo to ovoce, protože ve druhé části měla navrch Karviná a zaslouženě srovnala krásným lobem právě Eismanna. Tutovky na noze měli ještě Fiala s Kuruštou, na druhé straně zabránil jisté brance výtečný Pindroch, který krotil hlavičku Voltra na brankové čáře.

„Po těch dvou venkovních ztrátách jsme chtěli zabrat, ale povedlo se to jen částečně. Je třeba si přiznat, že oba celky měly několik šancí, remíza je proto spravedlivá. Viktorka se ukázala jako těžký soupeř, jiní nás ale v závěru ligy ani nečekají," připomněl Mazura náročný los svého mužstva, které se postupně střetne s Budějovicemi, Táborem, Sokolovem i Varnsdorfem.

Dávají si Karvinští do závěru soutěže nějaké bodové plány? „Chceme skončit co nejvýše, ale konkrétní cíle si nedáváme. Hráči mají aspoň možnost se přesvědčit, zdali mohou proti silným celkům uspět a tudíž pomýšlet na to, aby hráli v popředí tabulky. Sám jsem zvědav, jak obstojíme a jestli dokážeme sami sobě, že máme výkonnost na to, abychom hráli ve druhé lize nahoře. Pokud to bude vypadat podobně otevřeně jako se Žižkovem, můžeme uspět," míní Mazura.

I hosté ze Žižkova mají do závěru soutěže nějaké plány. „Rádi bychom udrželi naše současné postavení a možnost zahrát si v předposledním kole doma s Táborskem o čelní pozice. Taky by bylo dobré udržet naši jarní neporazitelnost venku, k čemuž jsme remízou v Karviné udělali velký krok," naznačil trenér Žižkova Jindřich Trpišovský.

Karviná (v bílém) odehrála proti Žižkovu kvalitní utkání.

Jeho týmu se právě venku nebývale daří. Čím si to vysvětluje? „Oproti loňskému létu jsme se opravdu někam posunuli, naposledy jsme venku prohráli na podzim v Táborsku. Máme brejkové mužstvo, takže se nám venku hraje dobře. Nemusíme tvořit jako doma, i když si kluci v kombinaci vyhoví, což bylo patrné i dnes," pokračoval Trpišovský, jehož tým se v Karviné prezentoval sympatickou hrou, která mu mohla vynést výhru, ale také porážku. „To už takto otevřený zápas přináší. Škoda našich šancí, ale i Karviná mohla dát nějaké góly," uznal kouč Žižkova.

MFK OKD Karviná – Viktoria Žižkov 1:1 (0:1)

Branky: 54. Eismann – 36. Hadaščok. Rozhodčí: Ochotnický – Kovařík, Peřina. ŽK: Gonda, Holek (Karviná). Diváci: 826.

Karviná: Pindroch – Koutný, Mikula, Jovanovič, Eismann – Fiala, Gonda, Vaněk, Halaška (79. Kurušta) – Svatonský (46. O. Cverna) – Juřena (66. Holek). Trenér: Josef Mazura.