„Kravaře k nám přijely se dvěma hráči tmavé pleti, oba byli kvalitní a ten jeden i rozhodl. Šlo vidět, že s nimi v sestavě získalo mužstvo na kvalitě," uznal trenér Dětmarovic Martin Špička.

Domácí zaspali a Koneczný jim dal brzký gól. Jenže v sobotu výtečně hrající Holý přispěchal s okamžitou odpovědí a pak už se hrál atraktivní ofenzivní fotbal pro diváky. „Soupeř hrál dobře, ale my si vytvořili určitě víc šancí. Kravaře byly jednoduše efektivnější. Ale krásně se ukázalo, jak je naše soutěž vyrovnaná. Kdekdo si asi říkal, že když jsme v tabulce druzí, tak budeme všechny soupeře pod námi přehrávat, a ono ne. Soutěž má hodně slušnou úroveň," konstatoval přemýšlivý Špička.

Jeho tým si proti Kravařím, kterým je vlastní spíš útočit než bránit, vytvořil opravdu skvělé šance. Sám Lukan měl čtyři, neproměnil však žádnou. K němu se přidali Matušík a Hrdlička. Zbytek zápasu se tak stal soubojem dětmarovických hráčů s brankářem Minarčíkem, který držel šance svého týmu hodně vysoko.

„Z obou stran to bylo útočně laděné utkání. Hráči to asi chtěli vynahradit těm fanouškům, kteří upřednostnili fotbal před hokejem," zasmál se Špička. „Porážka nás samozřejmě mrzí, ale přístup, ochota i výkon všech hráčů byly v pořádku a to je pro mne podstatné," poděkoval Špička svému mužstvu za odvedenou práci i po prohře.

SK Dětmarovice – SK Kravaře 1:2 (1:1)

Branky: 12. Holý – 9. Koneczný, 68. Darkeh. Rozhodčí: Lalík. ŽK: 0:2. Diváci: 150.

Dětmarovice: Polach – Maléř, Zielonka, Hrdlička, Holý – Šrámek, Matušík (65. Derík), Maleňák – Schimke (55. Beilner), Lukan, Kadlčák (78. Ligocký). Trenér: Martin Špička.