„A to je bohužel podstatné. My jsme tentokrát museli sestavu různě lepit, protože nám schází hráči a v první půli to šlo vidět. Čeladná byla jednoznačně lepší a překombinovala nás,“ sportovně uznal trenér Slavie Martin Velký, který musel k zápasu tentokrát nominovat i sám sebe. Nebylo zbytí.

Jedním ze stěžejních momentů byla neproměněná tutovka de facto jediného orlovského střelce D. Renty, který mohl za stavu 1:0 srovnat, ale tváří v tvář gólmanovi Hlaváčovi zaváhal a jen ho nastřelil.

Čeladná pak do poločasu zvýšila na 2:0 a už to měli hosté těžké. „Ten poločas nebyl bůhvíco, ale ve druhém jsme se herně hodně zvedli. Čeladná nás asi podcenila a my sahali minimálně po bodu,“ byl Velký překvapen srdnatým výkonem svých hráčů.

Kalous se například v úniku řítil sám na gólmana, ale byl zezadu stažen za dres. Místo jasné červené karty však Šimák uviděl jen žlutou. „Jsme v soutěži takoví otloukánci, ale musíme se s tím holt poprat,“ pokrčil Velký rameny.

I tak si hosté vypracovali šance. Schimke nastřelil tyč, po dvou dorážkách Věčorka z klasické trmy vrmy vykopávali domácí dvakrát z brankové čáry. „Vyrovnávací gól visel na vlásku, bohužel jsme to tam nedotlačili,“ zavrtěl hlavou orlovský kouč.

Slavii nyní čeká zápas pravdy doma s Břidličnou. Chytí se konečně? 

Beskyd Čeladná – Slavia Orlová 2:0 (2:0)

Branky: 19. Padych, 35. Váňa. Rozhodčí: Futerko – Potiorek, Opěla. ŽK: 3:1. Diváci: 210.

Orlová: Ščerba – Schimke, Věčorek, Kempný, Kalous – Hruška – Jašek, Vybíral (60. Cmorják, 86. Šoustek), Botur, Andl (63. J. Renta) – D. Renta. Trenér: Martin Velký.