„Klukům jsem ale po porážce poděkoval. Přístup měli od první minuty perfektní, výkonem jsme domácí jasně předčili, ale takový holt někdy fotbal bývá," pokrčil rameny trenér havířovského týmu Zdeněk Menoušek.

Jeho svěřenci opanovali dění na hřišti, zahazovali však šance, jako například Kubiena, Jaworek či Gistinger. Gól dostali po špatném vyběhnutí gólmana Vasilka.

Datyně toužily s nepříznivým stavem něco dělat, přišpendlily domácí na jejich půlku a Staré Město se nedostalo téměř k ničemu.

„Bohužel nám v době největšího tlaku rozhodčí nesmyslně vyloučil Gistingera. I delegát říkal, že to neměla být červená. Kubienův gól zase neplatil pro ofsajd, což nedokážu posoudit. Na vzdálenější straně jsem to neviděl a hádat se s domácími, jestli to ofsajd nebyl, nemělo cenu," mávl rukou Menoušek.

Domácí pak při riskantní hře Datyní pečetili své vítězství a Datyně odjely s nepořízenou. Pomalu tak vypadávají z boje o postup, i když je ještě čekají vzájemné zápasy s Vratimovem či Hlubinou. Oba ale venku.

„Ještě se s tím pokusíme něco dělat, i když musím říct, že Staré Město nemá podle mě mančaft na postup. To třeba Vratimov působí mnohem fotbalověji. A když to porovnám s Čeladnou, která postupovala loni, tak to je úplně sto a jedna," dodal Menoušek na adresu posledního soupeře.

FK Staré Město – TJ Dolní Datyně 2:0 (1:0)

Branky: 36. Němec, 90. Kozel. Rozhodčí: Šabacký – Tvrdý, Dedek. ŽK: 1:5. Diváci: 140.

D. Datyně: Vasilko – Masopust, Batiha, Tomašák, Dolák – Kubiena, Wojtyna, Stebel – Jaworek, Sideropulos (75. Kaduch) – Gistinger. Trenér: Zdeněk Menoušek.