„Vypadá to, že se o postup chci porvat asi jen já sám," zlobil se na svůj tým trenér havířovského mužstva Zdeněk Menoušek.

Po upachtěné remíze s Dobraticemi dostal jeho tým pořádnou „ťavku" v Bystřici. „Porazili nás osmnáctiletí kluci, kteří prostě jen chtěli hrát fotbal," výstižně pojmenoval Menoušek podstatu problému a slíbil změny v sestavě.

„Opravdu to takhle dál nejde. Jen se potvrzuje, že jsme prodělali špatnou zimní přípravu. I mnohem lepší trenéři než já tvrdili, že zima je pro hráče základ. Z dobré zimní přípravy se těží celý rok, ne jen tu půlsezonu. A nás chodilo na tréninky šest sedm. No a teď se to projevuje. Už v Sedlištích to nebyl moc dobrý výkon, pak přišla remíza s Dobraticemi a teď porážka. Jsem zvědav, co s námi provedou Albrechtice," upozornil datyňský trenér na sobotní derby.

Jeho tým přitom v Bystřici nezačal špatně a po Miczkově trefě vedl. „Je s podivem, že jsme vyhráli poločas. K ničemu pořádnému jsme se totiž nedostali. Vedli jsme jen proto, že Bystřice neproměňovala svoje šance," přibližoval průběh první půle.

V té druhé už to neplatilo. Domácí byli rychlostně někde jinde než Datyně a převážili misky vah na svou stranu. „Zaslouženě. Byla to hrůza. Litoval jsem jen Vasilka v bráně, který za góly nemohl a dostal čtyři díky laxnosti hráčů v poli. Jen pár jedinců se snažilo. Je pravda, že i při té bídě jsme to ještě stihli zdramatizovat na 3:2, ovšem ani bod jsme si opravdu nezasloužili. Byl to fakt trapný výkon," styděl se Menoušek za hru svého mužstva.

TJ Bystřice – TJ Dolní Datyně 4:2 (0:1)

Branky: 47. a 90. z pen. Kantor, 55. a 75. Badura – 32. Miczka, 80. Dolák. Rozhodčí: Kubáček – Pavlásek, Ham. ŽK: 3:2. Diváci: 150.

D. Datyně: Vasilko – Kučera (78. Kulhánek), Batiha, Tomašák, Kaduch – Miczka – Kubiena, Sideropulos, Wojtyna, Stebel – Baláž (87. Kulich). Trenér: Zdeněk Menoušek.