„Tři body jsou pro nás velmi důležité. Veřovice totiž vůbec nebyly lehkým soupeřem, spíš naopak. Mají kvalitní, běhavý a hlavně důrazný tým. Přišlo mi, že na nás vyrukovaly možná až s příliš tvrdou hrou," všiml si trenér Nešpor.

Hosté zjevně věděli, co na technické hráče Datyní platí. Havířované se ale nechali zaskočit jen v první půlhodině, kdy měli více šancí hosté. Poločas ale skončil bez branek.

Po změně stran kontrolovali domácí míč, přesto ne natolik, aby Veřovice výrazně přehrávali. Jejich hru oživil až příchod Kodenka, který měl sám slušnou možnost. Jeho hlavičku ze šesti metrů ale gólman soupeře zneškodnil.

Rozhodující trefu si Havířované schovali na 85. minutu, kdy házel Kubiena dlouhý aut, ten překvapil veřovické obránce a nabíhajícímu Vandriakovi stačilo správně nastavit nohu, což datyňský záložník také učinil – 1:0.

TJ Dolní Datyně – AFC Veřovice 1:0 (0:0)

Branka: 85. Vandriak. Rozhodčí: Potiorek. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

D. Datyně: Vasilko – Neugebauer, Neuman, Dolák – Kubiena, Miczka, Tomašák, Vandriak, Antl (72. Švrčina) – Sikora, Kulhánek (46. Kodenko). Trenér: Radek Nešpor.