Dolní Lutyně – Fotbalisté Dolní Lutyně se po sobotní výhře nad Raškovicemi plnohodnotně začlenili do boje o udržení. Ztrátu na celky před nimi už dohnali a jsou zase ve hře.

13.5.2013

Dolní Lutyně pokračuje ve slibných výkonech.Foto: Ivo Dudek

Svěřenci trenéra Lubomíra Beganyho tentokrát vyzráli na Raškovice, ale nebyla to vůbec snadná práce. „Navíc jsme v první půli nehráli moc dobře. Předtím proti Brušperku jsme předvedli úplně jiný, lepší výkon. Spíš mi to připadalo, že hráči vyklusávají únavu z předchozího duelu. Brušperk nás stál opravdu dost sil," konstatoval trenér dolnolutyňského Sokola.

Hráče musel v kabině trochu probrat a jeho svěřenci si vzali poločasovou kritiku k srdci a do druhé půle vpadli aktivně jako hrdinové akčních filmů. Dva bleskové góly v rozmezí čtyř minut nastartovaly obrat v utkání. O oba se postarali útočníci po kombinačních akcích. „Herní projev se zlepšil, už to bylo více v pohybu a dalo se na fotbal dívat," pochvaloval si kouč Sokola.

Raškovice se po dvojitém úderu probraly a vylezly z obranné ulity. Vyčkávat už nemělo smysl, bylo zapotřebí zabrat. „V obraně jsme ale pracovali znovu spolehlivě. Musím hráče pochválit, nepouštěli Raškovice do šancí, ty to na nás zkoušely jen střelami zpoza šestnáctky a s nimi si Šajer poradil," byl Begany spokojen.

Sokol Dolní Lutyně – Pražmo Raškovice 2:0 (0:0)

Branky: 54. Aksteiner, 58. Havlásek. Rozhodčí: Kret. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

D. Lutyně: Šajer – Vávra, Škuta, Tvwrdý – Hanusek – Malík (66. Kudlík), Vanečko, Pěgřim, Bačo – Aksteiner (83. Korč), Havlásek (85. Čief). Trenér: Lubomír Begany.

Další zápas hraje Dolní Lutyně v sobotu v Čeladné.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.

13.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ondřej Bláha má v Havířově jen vítěznou bilanci.

Příchod Bláhy? Trefa do černého

Vítání občánků v obřadní síni na Zámku v Havířově, neděle 22. října 2017.
13

OBRAZEM: Vítání občánků se opět těšilo velkému zájmu

Bohumín se dál veze na úspěšné vlně

Páté vítězství z šesti posledních zápasů vybojovali fotbalisté Bohumína v duelu 12. kola divize. Domácí naměrovali ke třem bodům za výhru 2:1 proti Šternberku góly Jakub Ptáček se střídajícím Martinem Opicem, na což až v úplném závěru odpověděl hostující Smrček.

Andrea Babišová z Bohumína: Největší radost z podoby jmen měl šéf marketingu ANO

/ROZHOVOR/ Kandidovala za hnutí ANO na osmém místě. Stala se nejúspěšnější kandidátkou své strany v okrese.

SPD: Za úspěch v regionu vděčíme i zkušenostem s islamizací Havířova

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Moravskoslezský kraj byl s 13,87 procenty všech hlasů pro SPD nejúspěšnějším volebním regionem v ČR.

Řepiště televizní premiéru neustály, po zápase se radovala Doubrava

/FOTOGALERIE/ Devět stovek diváků vidělo tři góly. V Řepištích se v utkání fotbalové I.B třídy, skupiny C, nakonec z jasného vítězství 3:0 radovali hosté z Doubravy. Branky vítězů zaznamenali Pavel Entner, Kamil Antal a Jiří Kuzník.