„Ale zase tolik se divit nemůžeme. Nemáme natrénováno a ten chybějící fyzický fond je pak během zápasu znát," pokrčil rameny trenér Lutyně Jiří Skála. Když mu před zápasem onemocněl Ochodek, byl trenér rád, že sestavil alespoň základní jedenáctku.

„Opravdu nás není mnoho a noví hráči nejsou na obzoru. Nikdo se k nám nehrne. Musíme si poradit sami," burcuje mužstvo. K utkání proti Veřovicím vyběhlo jedenáct hráčů a na lavičce zůstali další dva. Jeden brankář a jeden nepoužitelný hráč. Při zranění Pěgřima nakonec musel do pole náhradní gólman Kunčický…

Tolik k aktuální situaci v Lutyni. Hra samotná nevyhlížela proti Veřovicím zase tak tragicky. Problémem Lutyně je koncovka. Už po pár minutách měl gól na noze Wita, mohl se gólmana Veřovic zeptat, kam to chce, jestli vlevo nebo vpravo, protože ten navíc vůbec neviděl přes stínujícího spoluhráče, ale Wita nastřelil jen posledního obránce stojícího před ním.

Ve 26. minutě své zaváhání napravil vedoucí brankou po hezké přihrávce Nitky, ale pak zase v tutovce neuspěl Macháček. Do toho trefil Šrubař tyč. „V první půli jsme měli více ze hry, ale je zarážející, že po inkasovaném gólu okamžitě přestáváme hrát. Jako by se kluci lekli nebo si řekli, že už to nemá cenu. Tomu nerozumím. Vedeme, najednou dostaneme gól a složíme se," kroutil hlavou trenér Skála.

Proti Veřovicím to bylo podobné. Hosté nejprve zahodili velkou šanci, kterou brankář Šajer zneškodnil, ale pak srovnali a když brzy po změně stran dali vedoucí gól, začala se domácí hra bortit. „Už jsme začali kupit chyby a už to nebylo ono," přiznal Skála. Na odpor už se Lutyňští nezmohli a hosté v závěru pečetili výsledek.

Sokol Dolní Lutyně – AFC Veřovice 1:3 (1:1)

Branky: 26. Wita – 30. Knybel, 50. Fojtík, 85. Hanko. Rozhodčí: Kuchař – Mankovecký, Sivera. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

D. Lutyně: Šajer – Hrachovec, Mančař, Jantoš, Szkuta – Pěgřim (35. Kunčický), M. Fismol, Šrubař, Wita – Macháček, Nitka. Trenér: Jiří Skála.