Sokol Dolní Lutyně – FC Ostrava-Jih 1:0 (0:0) Do sestavy se dokonce vrátil po půlroční absenci, kdy laboroval se stehenním svalem, Mirek Čief a nakonec byl hrdinou zápasu, neboť rozhodl o těsné výhře Sokola. Druhá půle byla lepší té první. Domácí v 6. minutě zahodili dobrou šanci, kdy nejprve Konečného hlavičku gólman Měsíc vyrazil a hned nato si poradil i s dorážkou P. Vanečka. Ostravané odpověděli šancí Minkse, jehož ránu vytěsnil Mrázek na tyč. Druhou poločasovou tutovku domácích zazdil Zuček. Sám před prázdnou brankou ale fatálně selhal.

Ve druhé části se domácím podařilo silného soupeře dostat pod tlak. Závackého pokus odklidil skluzem z prázdné brány Jasanský, míč se pak dostal k Přečkovi, který trefil břevno. V 61. minutě si Minks zopakoval svůj nájezd z první půle, naštěstí pro domácí se stejným výsledkem. Deset minut před koncem neprotlačil zblízka míč do sítě P. Vanečko, ale v 86. už to konečně přišlo.

Po akci Závackého přiťukl P. Vanečko balon Čiefovi a ten jej už na to správné místo v hostující svatyni dostal – 1:0. V nastaveném čase pak slabším povahám možná přivodil infarkt R. Matys, který si znovu málem dal vlastní gól! Ke smůle Ostravanů ale zatřásl jen břevnem. „Musím kluky vyzdvihnout za výkon ve druhé půli, kdy se hodně zvedli a měli jasně navrch. Výhra je zasloužená,“ pochvaloval si po zápase Václav Šostok, sekretář Dolní Lutyně.

Branka: 86. Čief. Rozhodčí: Boček, žluté karty: 2:3, diváci: 100. D. Lutyně: Mrázek – A. Matys (46. Habrda), R. Matys, Zuček, J. Vanečko – Figura, Konečný (75. Hanusek), Přeček, P. Vanečko – Závacký, Osička (46. Čief). Trenér: Luboš Begany.

Další zápas hraje D. Lutyně dnes ve Vendryni (dohrávka odloženého kola).