„Ta skoro dvoutýdenní pauza nám očividně neprospěla," podotkl trenér Datyní Radek Nešpor k volnu, které o minulém víkendu čekalo na týmy I.A třídy.

Bystřice bojuje o udržení, na jaře se hodně zlepšila a ani v Havířově nehrála špatně. „Ale takové týmy musíme porážet," nebyl spokojen havířovský trenér s tím, že jeho tým ztratil dvoubrankové vedení.

Vše přitom vypadalo nadějně. Kodenko už po třech minutách rozjásal nepočetné domácí publikum, za dvacet minut přidal pojistku Antl.

Bystřice se dočkala korekce z hodně přísné penalty. „Ano, byla tam chyba, neodkopli jsme balon, ale protihráč na něm uklouzl a spadl," viděl Nešpor situaci jinak, než jak ji posoudil arbitr.

Start do druhé půle měli jeho svěřenci ještě horší než závěr té první. „Nastoupili jsme jako mistři světa s tím, že se nám nic nemůže stát a najednou jsme prohrávali," kroutil hlavou Nešpor. „Směrem dozadu hrajeme na jaře špatně. Děláme chyby a v útoku nejsme důrazní. Schází nám lehkost a vlastně i motivace. Kluci se správně nevyhecují," nachází trenér příčiny nevydařených výsledků.

Datyním se od 65. minuty naskytla možnost přesilovky, když byl vyloučen Teofil, ale dlouho se nemohly prosadit, přestože celý zápas byly častěji na míči. Nakonec se dočkaly alespoň remízy, kterou jim vystřelil Baláž z penalty po faulu na Kubienu.

TJ Dolní Datyně – TJ Bystřice 3:3 (2:1)

Branky: 3. Kodenko, 23. Antl, 82. z pen. Baláž – 41. z pen. Opluštil, 50. Burian, 54. Žubor. Rozhodčí: Žáček. ŽK: 2:4. ČK: 65. Teofil (B). Diváci: 40.

D. Datyně: Vasilko – Neugebauer, Neuman, Dolák (75. Baláž) – Miczka – Vandriak, Vlček, Janovský, Kubiena – Kodenko, Antl (66. Pištěk). Trenér: Radek Nešpor.