Domácí premiéra po hodně smolné porážce v Hradci Králové jim tak vyšla, přestože trenéři Gibala s Bielanem nebyli moc spokojeni s mezihrou svého družstva. „Středoví hráči nám na dlouhou dobu vypadli z role. Ani útočníci nepodali maximum. Kraje? Jako by nebyly. Po zhruba patnácti minutách, kdy to ještě šlo, jsme byli úplně mimo," nechápal netečnost svých svěřenců hlavní kouč Petr Gibala.

Poločas se dohrál za stavu 0:0 a do toho druhého šli domácí opět s odhodláním urvat tři body. Ale nedařilo se. „Zbytečně jsme ztráceli míče. Připadalo mi, že kluci hrají na remízu nebo se báli, těžko říct," pokrčil rameny Gibala. Proto zasáhl. Do hry poslal Puškáče, Wenglorze, Procházku.

Zvláště M. Puškáč, mladší bratr talentovaného Davida, člena A-mužstva, hru Karviné řádně rozhýbal. Vlastně byl i u vítězného gólu, který nakonec pohodlnou dorážkou do odkryté brány obstaral taktéž střídající Procházka a Karviná už výhru udržela. Ve středu hraje ve Zlíně.

MFK OKD Karviná U19 – FK Pardubice U19 1:0 (0:0)

Branka: 78. Procházka.

Karviná: Pastornický – Leibl, Cienciala (72. Wenglorz), Wowra, Kalous (84. Jadamík) – Uher (90. Molnári), Siekiera (67. Procházka), Duda, Puchel – Moskál (57. M. Puškáč), Kurušta.

Více v úterním vydání Deníku, kde naleznete i rozhovor se střelcem vítězné branky Adamem Procházkou.