Paradoxně tak podruhé odevzdali plný počet bodů nováčkovi krajského přeboru, protože nad Dětmarovicemi letos dokázal vyhrát už jen Bruntál. Jinak si Dětmarovičtí z venkovního „tripu" přivezli dvanáct bodů a úspěšně tak vykročili do nového ročníku.

Trenér Josef Jadrný postrádal v obvyklé sestavě Dětmarovic L. Ligockého a Červeňáka, a tak hned od začátku musel nastoupit i žolík Matušík, který se osvědčuje především jako střídající hráč. To se znovu potvrdilo, byť zrovna v tomto případě hrály v neprospěch Dětmarovic hlavně chyby v zadních řadách.

„Bohužel jsme poločas moc nezvládli. První šance patřily nám, měli jsme tři, ale nedali jsme ani gól a pak už jen inkasovali," pokrčil rameny trenér Jadrný.

Za stavu 0:3 mu nezbylo, než riskovat. „Kluky jsem v šatně hecoval, že to ještě zkusíme, zamíchali jsme sestavou, posílili útok a riskovali," přibližoval Jadrný. Výsledkem bylo rychlé snížení Skotnici, ale to už bylo vše. „Bílovec hrál dobře takticky, jeho hráči kouskovali hru, často se váleli na hřišti a už si to uhráli," dodal Jadrný.

SK Dětmarovice – FC Bílovec 1:3 (0:3)

Branky: 53. Skotnica – 18. a 28. Ronec, 40. M. Moučka. Rozhodčí: Trojan – Potiorek, Novák. ŽK: 6:5. ČK: 81. Hrtánek (D). Diváci: 120.

Dětmarovice: Dočekal – Kempný, Pilař, Hrtánek, Holý – Matušík (62. Ristovský), Maleňák (46. Seget) – Zahatlan (72. Beilner), Kovář, Káňa (81. J. Ligocký) – Skotnica. Trenér: Josef Jadrný.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.