Asi už nikdo nepochybuje o tom, že štikou letošního ročníku dorostenecké ligy je karvinský tým trenéra Petra Gibaly, který mimochodem u karvinské mládeže odvádí výbornou práci. A prý u národního týmu zrovna hledají pro nově se tvořící mladý tým vhodného trenéra…

Ale zpět do karvinské reality. Dorostenci v minulém týdnu dohrávali na Slavii zápas 9. kola. A úspěšně. Sešívaným přivodili teprve druhou porážku a ztrátu celkově.

Slavia Praha U19 – MFK OKD Karviná U19 1:2 (1:0)

„Důležitým faktorem našeho vítězství bylo vyhnutí se individuálním chybám. Ale to je v každém sportu, fotbal je o chybách a my ty soupeřovy využili. Musím zmínit i naši produktivitu, která byla oproti některým předchozím zápasům nad očekávání dobrá," pochvaloval si Gibala.

Mladí hráči MFK OKD byli proti Slavii patřičně namotivovaní, přitom vzhledem k nahuštěnému programu udělal trenér Gibala v sestavě docela dost změn.

„Musím říct, že Slavia nebyla tak kreativní, jak jsem předpokládal. Její akce jsme v defenzivě zvládali bránit, dařily se nám i brejky. Celý tým zaslouží za odvedený výkon pochvalu," poznamenal Gibala.

Branky: 24. Brož – 55. Kalous, 81. Moskál.
Karviná: Pecha – Jadamík, Leibl, Wowra, Berešík – Procházka (75. Uher), Koziol (83. Wenglorz), Kurušta, Kalous (64. Moskál) – Plewa (46. Puškáč), Molnári (58. Puchel).

Sparta Praha U19 – MFK OKD Karviná U19 3:3 (1:1)

Pražská Sparta do utkání s Karvinou v soutěži pouze jednou remizovala. Její dominanci částečně narušil příjezd nažhavených karvinských mladíků, kteří toužili napodobit výsledek proti Slavii také proti druhému pražskému S.

Povedlo se. Sparta se ukázala jako zdatný protivník, její postavení na špici tabulky není náhodné. „Je paradox, že po domácím tlaku jsme se do vedení dostali my. To asi Spartu zaskočilo. Bylo pozitivní, že jsme jí dali najevo, že umíme trestat chyby. Soupeř musel hrát mnohem koncentrovaněji a také opatrněji," vykládal po příjezdu z hlavního města Petr Gibala.

Domácí do přestávky srovnali a brzy po změně stran šli do vedení zase Karvinští. Po vlastní brance Jadamíka na 2:2 se začalo hrát nahoru dolů a přítomní diváci se fotbalem bavili. Podobně jako nedávno v Plzni, kde si karvinští hráči vysloužili potlesk i od domácích příznivců.

„Byla to hotová střelnice, pro trenéry asi nic moc," smál se Gibala. Útočný fotbal seděl oběma týmům. Padlo šest branek a zápas dospěl do zasloužené remízy.

Branky: 21. a 63. Schick, 51. vlastní Jadamík – 49. a 52. Puchel, 10. Kurušta.
Karviná: Pecha – Jadamík, Leibl, Wowra, Berešík – Uher (58. Procházka, 89. Wenglorz), Koziol (36. Molnári, 85. Puškáč), Duda, Kalous (70. Moskál) – Puchel, Kurušta.