Po sérii nezdarů se karvinská devatenáctka, v sestavě s hrdinou prvoligového duelu proti Spartě Liborem Holíkem, vytáhla k odhodlanému výkonu proti Příbrami. Dvě minuty před koncem vyrovnal na konečných 1:1 mládežnický reprezentant Ondřej Lingr a v penaltovém rozstřelu, které se letos v případě remíz kopou, rozhodl Martin Vlachovský o dodatečném dalším bodu pro Karvinou.

„Tohle jsou hodně cenné body. Uhrát remízu se silným soupeřem se počítá, i když za první hodinu hry se dalo vytěžit i víc. Tam jsme nehráli vůbec špatně," přemítal si utkání trenér Karviné Petr Gibala.

Jakmile šli ale hosté do vedení, dokazovali svou převahu fotbalovostí, rychlostí a šikovností. „Hrálo se nahoru dolů, v závěru jsme dokázali srovnat, navíc Holík nastřelil ještě břevno," vybavoval si Gibala.

Za srdnatý výkon si domácí zasloužili bod navíc. „Kluci zaslouží pochvalu, neboť Příbram byla jedním z nejsilnějších soupeřů po individuální stránce během celého jara," uznal kouč mladých ligistů.

O tom, jestli se jeho svěřenci vyhnou baráži, nejspíš rozhodne sobotní utkání v Opavě, která je namočena v problémech až po uši. Případná výhra Karviné by byla žádoucí. „To by byly zlaté body," souhlasí Gibala. I tak to ale ještě bude boj, Karvinou čeká silná Olomouc, nebo podobně ohrožené celky Zlína a Jihlavy.

MFK Karviná – FK Příbram 1:1 (0:0), 4:3 na penalty

Branky: 88. Lingr, rozhodující penalta Vlachovský – 63. Matoušek.

Karviná: Ciupa (90. Tichý) – Wenglorz (68. Gros), Holec, Formela, Vukič – Hejda (82. Dziak), Holík, Čehajić (82. Seriš), Macko – Lingr, Pisarek (68. Vlachovský).