Starší dorostenci obsadili v tabulce soutěže konečné desáté místo, v příští sezoně je už možná čeká jiná soutěž v jiné věkové kategorii.

„Svaz po pár letech přišel na to, že byla hloupost rušit osmnáctky, tedy kategorii do osmnácti let, na což jsme upozorňovali prakticky okamžitě, co se k tomuto kroku schylovalo. Najednou je zase chce zavádět, ale vybral si na to špatnou dobu. Dělat změny uprostřed rozehrané soutěže je nesmysl a proti regulím," upozornil správně předseda MFK Havířov Bronislav Šimša.

Kluby divize se totiž neoficiální cestou dozvěděly, že ze soutěže by měly padat až čtyři týmy, aby se vytvořil prostor pro novou soutěž osmnáctiletých hráčů. V divizi totiž působí mladí fotbalisté do 19 (starší) a do 17 let (mladší). Osmnáctky chybí.

Fotbalový dorost Havířova zakončil sezonu vysokou výhrou.Zdroj: Libor Běčák

Havířov neponechal nic náhodě, na poslední chvíli si kýženou desátou příčku zajistil, nicméně předseda Havířova považuje situaci i tak za nespravedlivou. Na svaz do Prahy i do Olomouce posílal klub žádost o vysvětlení situace a důvod, proč se k tomuto kroku svazový aparát chystá. „Žádná odpověď nám nepřišla, což považujeme za neslušné. Jen to ale dokládá aktuální chaos a poměry v českém fotbale," narážel Šimša na nedávnou neúspěšnou valnou hromadu, na které ani nebyl zvolen nový předseda asociace. Vypadá to, že ta má teď problémy hlavně sama se sebou.

Mladé fotbalisty Havířova to zase tolik zajímat nemusí. Ti se starají hlavně o svůj sportovní výkon. V posledním kole soutěže předvedli velmi dobrý, když Vsetínu nasázeli šest gólů po hezkých kombinačních akcích. Za starší se trefili dvakrát Běčák a Baran, po jedné brance přidali Cileček a Križňanský.

Také mladší dorostenci nad Vsetínem vyhráli, a to 3:0, když góly zaznamenali Holiš, Staník a Paznocht.