Ligoví dorostenci MFK Karviná prohráli na půdě stejně ohroženého Zlína jasně 0:3 a příští sobotu musí doma vyhrát nad Jihlavou, která půjde minimálně do baráže. Pokud ne, půjdou do baráže Karvinští.

„Byl to další z kategorie nevydařených zápasů, které nás na jaře potkaly už několikrát," smutnil trenér karvinského dorostu Petr Gibala. „Soupeř byl jednoznačně lepší, my jsme naopak hráli ustrašeně a nedařilo se nám ani po fotbalové stránce," uznal.

V určitých fázích chyběla Karviné i bojovnost, v tom Zlín vynikal. Do vedení šel po rohovém kopu, krátce před přestávkou mohl srovnat karvinský Vlachovský, ale sólo na domácího brankáře neproměnil.

Po změně stran domácí rychle přidali druhý gól. „Vždycky byli o krok vpředu. Nepodali jsme dobrý výkon. Do brány jsme letos poprvé dali Honzu Tichého a svou úlohu zvládl, za góly nemohl," rekapituloval Gibala.

Fastav Zlín – MFK Karviná 3:0 (1:0)

Branky: 18. Venený, 52. Slaměna, 76. Tureček.

Karviná: Tichý – Dziak, Holec, Cieslawski, Wenglorz (83. Bielan) – Hejda (80. Gros), Vlachovský (54. Ćehajić), Vokoun (64. Holzer), Macko – Pisarek, Egri (37. Seriš).