V sobotu si doma poradili s Mostem a ze čtyř zápasů vytěžili už tři výhry. „A mohlo být ještě lépe, kdybychom si nevybrali nováčkovskou daň v Hradci Králové. Postupem doby zjišťujeme, že se tam rozhodně dalo něco uhrát," vrátil se ještě naposledy k porážce 2:3 v úvodním kole trenér Petr Gibala. Další výsledky už ale zklamání z prohry na východě Čech přebily.

Gibalovi svěřenci si rychle poradili s Pardubicemi (1:0), Zlínem (5:0) a nyní také s Mostem. „Je příjemné vidět, že se v soutěži neztrácíme ani herně. Každý zápas měl jiný vývoj, každým kluci prošli jiným způsobem a mohli tak načerpat cenné zkušenosti," ohlížel se za předešlými duely trenér Karviné. Devět bodů z posledního týdne určitě přivítal, protože jak sám říká: „Teď asi přijde období půstu. Čeká nás totiž trio Olomouc, Plzeň a Baník Ostrava. S každým se dá hrát, ale toto jsou obzvlášť silní soupeři. Proto se nám hodí každá výhra."

MFK OKD Karviná U19 – Baník Most U19 2:1 (0:0)

Branky: 46. Duda, 57. Kurušta – 78. Prokop.

Karviná: Pastornický – Leibl, Cienciala, Wowra, Berešík (82. Kalous) – Procházka (46. Moskál), Duda, Wenglorz (83. Siekiera), Puchel – Uher, Kurušta (90. Molnári).