Jejich první jarní zápas na umělce se nesl v jednotvárném duchu – domácí s chutí útočili a přidávali branky. Fulnek s Kuruštou zaznamenali hattricky, branku si dali i sedmnáctiletí dorostenci Duda s Puchelem. „Oba jsme zařadili už do devatenáctky, hlavně Duda v sedmnáctkách opakovaně prokazoval, že má kvalitu na to jít do vyšší soutěže a během zimní přípravy ji také potvrdil," pochvaloval si trenér družstva Petr Gibala.

Karvinští předvedli spoustu pohledných akcí, zakončených góly. Po dlouhé přestávce na nich byl patrný hlad po odehrání soutěžního utkání. „Souhlasím, kluci byli hodně nažhavení. Vždyť se čtyři a půl měsíce připravovali na dva a půlměsíce trvající soutěž. Je to trochu k zamyšlení, mělo by to být naopak, zvláště když uvážíme, že sportovní centra mládeže v republice, která tyto soutěže hrají, jsou povinně vybavena umělou trávou. Klidně se může hrát při špatném počasí na nich," nesouhlasil příliš Gibala s enormně dlouhou zimní pauzou.

MFK OKD Karviná – SK Líšeň 13:0 (5:0)

Branky: 30., 59. a 86. Fulnek, 41., 58. a 78. Kurušta, 51. a 79. Procházka, 63. a 83. Uher, 15. Cienciala, 40. Puchel, 43. Duda.

Karviná: Dočekal – Káňa (68. Derík), Cienciala, Roman (61. Badura), Berešík (62. Berešík) – Procházka, Duda (55. Tomšů), Fulnek, Puchel (55. Siekiera) – Kurušta, Uher.