Svěřenci trenéra Petra Gibaly šli do utkání s jasným cílem soupeře zatlačit hned od prvních sekund a vytvořit si brzy uklidňující náskok. To se povedlo. Oba útočníci Ryšavý s Puchelem zaznamenali všechny branky svého týmu.

„Třetinu zápasu jsme byli spokojeni jak s výkonem, tak s výsledkem. Druhou věcí je ale herní projev, na kterém stále pracujeme. Průběžný stav 4:0 bohužel kluky už nepřiměl k tomu, aby pokračovali ve způsobu hry z prvních minut a už to nebylo to, co si představujeme," přiznal trenér Gibala.

Ve Frýdku už budou muset hráči předvést koncentrovaný výkon po celou dobu utkání. „Je to důležitější zápas než ty ostatní," připustil Gibala. „S Frýdkem se už druhým rokem přetahujeme o první příčky v soutěži, výsledky jsou vždy těsné. Kluci se určitě vyhecují, ale nesmějí být přemotivovaní. To by nám mohlo uškodit," upozorňuje kouč karvinských mladíků.

Ti si na svého soupeře věří a jedou k regionálnímu rivalovi vyhrát. „Do každého utkání nastupujeme s cílem vyhrát. Každopádně bychom chtěli udržet vedoucí pozici v tabulce," stanovil Petr Gibala prvotní záměr družstva.

FC Vítkovice – MFK OKD Karviná 0:5 (0:4)

Branky: 4., 7. a 15. Ryšavý, 19. a 46. Puchel.

Karviná: Dočekal – Káňa (58. Siekiera), Roman, Kloda, Berešík (53. Derík) – Procházka, Duda, Tomšů, Fulnek (60. Kurušta) – Ryšavý, Puchel.