„Rád navštěvuji cizí země. Když je léto nebo zima a máme pauzu, hned odjíždím na dovolenou,“ přiznává rychlonohý záložník Karviné.

Jako malý jezdil s rodiči na dovolenou do Itálie, Chorvatska. „To byla taková ta klasika. Teď jezdíme hodně s přítelkyní Nicole, která ráda cestuje mimo Evropu a vlastně to je hlavně ona, kdo mě do toho vtáhl,“ přiznává Moravec.

A makáme. Jan Moravec pod dohledem své přítelkyně Nicole nezahálí ani na dovolené.

Miminko vystavilo stopku

I on měl v sobě cestování a poznávání cizích krajů, s přítelkyní se mu však ještě více zalíbilo. „Posledních osm devět let jezdím pravidelně k moři. Když je pauza, vyrážíme. Léto, zima, je to jedno. Teď v zimě to ale bude po delší době poprvé, co nepojedu nikam,“ zapátral v paměti Moravec. Důvodem je očekávané narození potomka.

Moře učarovalo Moravcovi už v dětství. „Musím říct, že jsem milovník teplých krajin. Na nějakou zimní turistiku bych nejel,“ přiznává.

Karibik a Indický oceán

A kde všude byl, popřípadě, co by doporučil? „Z těch tradičních jsou to samozřejmě Řecko nebo Turecko, v posledních letech jsme ale navštívili tři destinace, které v mém interním žebříčku zatím řadím nejvýš: Maledivy, Thajsko a Dominikánskou republiku,“ vypočítává.

Na Maledivách okouzlilo karvinského fotbalistu nádherné moře.

Teď u něj vede ostrovní stát Maledivy v Indickém oceánu. „Takové moře už asi nikdo nepřekoná, to byla skutečně nádhera. Moře teplé jako ve vaně, čisté, pro relax a odpočinek báječná dovolená,“ říká Moravec.

Thajsko však bylo také hodně podařené. „Jelo nás tam asi čtyřicet Čechů, někteří tam jezdili šest let po sobě, takže už věděli, kde je co zajímavého a provedli nás. Ušetřili jsme tím spoustu času. I tak bylo těch čtrnáct dní málo, doporučoval bych delší pobyt,“ přibližuje fotbalista Karviné.

S přítelkyní tam trávil vánoční svátky. „Měli jsme normálně rybu a bramborový salát, takže jsem si připadal jako doma,“ usmívá se. Potkal tam i krajana, který v Thajsku žije delší dobu a na vlastní kůži prožil ničivé tsunami. „Říkal mi, že se zrovna s nějakou skupinkou potápěli a zacítili obrovský záchvěv pod vodou. Rychle vylezli ven a odjeli na pobřeží. Pak už v dálce viděli, jak se všude valí voda,“ vypráví Moravec.

Chystá se do USA

On sám se v Thajsku také potápěl. „Bylo to poprvé v životě, ale moc mě to neoslovilo. Asi nejsem ten podmořský typ,“ dodává. Zato si zahrál s ostatními Čechy přátelský fotbálek s místními Thajci. Češi vyhráli 6:1. Domácí asi nevěděli, že proti nim hraje ligový fotbalista.

Je libo vyjížďku na slonovi? Dovolená v Thajsku.

Teplé a čisté moře zažil také v Karibiku. „To bylo v Dominikánské republice, tam jsme také absolvovali výlety k moři,“ upřesnil.

A má nějakou vyloženě vysněnou dovolenou? „Asi Bali, ale jak jsem říkal, Maledivy asi nepůjdou překonat. Mám ale v plánu návštěvu USA, ale to spíš kvůli sportu. Chtěl bych se tam zajít podívat na nějaké basketbalové utkání NBA nebo hokejový zápas NHL. To je takový cíl do budoucna,“ zakončil Jan Moravec.