Těšíňanky čekal v dalším kole divize slabší soupeř, který své fotbalové nedostatky nahrazuje přehnaným důrazem a bojovností. Hráčky Těšína na to doplatily odstoupením tří hráček ze zápasu. „Pro zranění nám nedohrály Skupniková, Klusová a Pavlíčková, a to ještě Dordová měla problémy s ramenem, takže zbytek zápasu odchodila. Rozhodčí domácí zákroky vůbec netrestal žlutými kartami," zlobila se trenérka Těšína Sylva Bajtková.

Před nedělním derby s Havířovem to pro domácí není vůbec dobrá zpráva. „Tentokrát byly ty tři body draze vykoupené," uznala Bajtková.

V Horní Bečvě se moc pěkný fotbal nehrál, a to z obou stran. První dva góly Těšína byly náhodné, když Klusová původně centrovala, ale míč zaplul překvapené gólmance do sítě a při druhé brance se zdálo, že to je spíš odkop než střela na bránu. „Domácí brankářka byla ale menší postavy, a tak ji to pokaždé přeletělo. Samy jsme se divily, že z toho jsou góly," podotkla trenérka Těšína.

Domácí hráčky jen nakopávaly balony dopředu, s tímto stylem hry lze těžko uspět. „Bohužel my jsme tým, který se přizpůsobí takové hře soupeře, a to nedělá dobrotu. Byl to určitě náš nejhorší sezonní výkon, na ten fotbal se moc dívat nedalo. Předpokládáme, že proti Havířovu si zahrajeme daleko víc, ovšem pokud budu mít s kým hrát," sčítala po zápase zraněné trenérka Bajtková.

FC Horní Bečva – FK Český Těšín 0:3 (0:2)

Branky: 1. Klusová, 20. V. Špalková, 66. Nováková. Rozhodčí: Kaloč. Bez ŽK. Diváci: 50.

Č. Těšín: Hronová – Tyrliková, Sikorová, A. Špalková, Skupniková – Kohutková, Dordová, Pavlíčková, V. Špalková – Klusová, Skočková. Střídaly: Nováková, Kölblová, Farská.