Opory Vítková a Antalíková si z utkání odnesly zlomené ruce, svalové zranění si přivodila Míčková a také další šrámy ostatních hráček nevěstí před klíčovým utkáním v Brušperku nic dobrého.

Utkání se hrálo kvůli rekonstrukci hřiště Lubiny v nedalekém Rybí a na nerovném a hrbolatém terénu se hrál zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním hostující hráčky jasně dominovaly a kromě tří branek neproměnily ještě další šance, ve druhém měla navrch Lubina a s podporou svých fanoušků zápas také zdramatizovala.

Utkání se hrálo nejen v dobré fotbalové atmosféře, ale také pěkně od podlahy, na což doplatil hlavně havířovský tým.

Havířovanky od začátku potvrzovaly roli favoritek, za stavu 0:2 se na hřišti začalo dost jiskřit. Domácí Klempiříková vynikala ve skluzích a při dalším podobném zákroku nabrala jako na vidle Antalíkovou, u které se později zjistila zlomenina v ruce. To už musela ze hřiště Míčková, která utrpěla svalové zranění při nakopnutí od soupeřky.

Hlavní rozhodčí však nechával zápas plynout, karty neuděloval, tak jako je tomu v této soutěži zvykem (dostali snad arbitři před sezonou od svazu nějaké doporučení neudělovat karty?) a nezajímaly ho ani střety hráček, po kterých zůstávaly fotbalistky ležet na trávníku.

Za stavu 0:3 sáhla Lubina ve druhé půli k jednoduchému nakopávání míčů za obranu a skákající balony dělaly hostující obraně na nerovném terénu problémy. V 54. minutě po zbytečném faulu před šestnáctkou dostala Lubina šanci k přímému kopu a Klempiříková toho využila krásnou střelou přes zeď – 1:3.

Havířovanky ve druhé půli předvedly několik zajímavých akcí, ale jejich centry končily zpravidla na hlavách a kopačkách domácích. V době, kdy Lubině již pomalu docházely síly, přišla hrubá chyba havířovské obrany a domácí po dalším nákopu do šestnáctky zásluhou Zelenkové snížily na konečných 2:3.

„Je to výhra, ale spokojený nejsem. Holky si to zbytečně zkomplikovaly. Zápas měly jednoznačně ve své moci a za stavu 3:0 nemusely nikam spěchat. Tady měl lítat míč a soupeř za ním. Nevím, co se ve druhé půli s holkama stalo, obrana byla přetížená, hráčky si nepomáhaly a mezi zálohou a obranou jsme měly veliké mezery. Zřejmě si holky myslely, že se už nemůže nic stát a Lubina toho využila. Hrála jednoduše, my se tomu přizpůsobili a malér byl na světě. K rozhodčímu se vyjadřovat asi nemá cenu, každý normální člověk poznal, že je to vyhecovaný zápas a na řadu měly přijít karty. Spíš mě děsí stav kádru, protože lékařská vyšetření odhalila u Petry Antalíkové a Radky Vítkové zlomeniny na rukou a máme i další pokopané hráčky, takže sestavu pro Brušperk budu lepit, jak se dá," neskrýval rozčarování trenér Gascontrolu Radomír Zábranský.

Spartak Lubina – Gascontrol Havířov 2:3 (0:3)

Branky: 54. Klempiříková, 87. Zelenková – 3. a 19. Volfová, 41. Šoborová. Rozhodčí: Černoevič. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Havířov: Skočovská – Kuzníková, Motlochová, Waszutová, Krokoszová – Denková, Šoborová, Antalíková, Vítková – Míčková, Volfová. Střídaly: Fukalová, Holáňová, Chrobáková, Dlouhá.