Utkání se hrálo za tuhého mrazu, a tak se hráči obou celků hodně snažili, aby nezmrzli. Čili se bylo na co dívat. Hned v první desetiminutovce se měla pískat penalta na karvinského Puchla, kterého jednoznačně podrazil jeden z domácích hráčů – rozhodčí však nechal pokračovat ve hře. Karvinští se snažili kombinovat, ale byli to Poláci, kteří šli do vedení.

Na konci prvního dějství zaskočili dvěma slepenými góly obranu. „Těch branek byla škoda, tam jsme si to měli lépe ohlídat," připustil jeden z trenérů karvinského týmu Josef Mucha.

Po změně stran už hrála převážně jen Karviná a dočkala se zaslouženě vyrovnání. Nakonec mohla i vyhrát, ale neproměnila více šancí. „Ano, zbrzdily nás drobné nepřesnosti v koncovce, určitě jsme měli na to tady vyhrát. Ale odehráli jsme kvalitní zápas, můžeme být spokojeni. Po změně stran se nám podařilo dvoubrankové manko zaslouženě vymazat. Hra měla tempo, nasazení a dařila se i kombinace," byl spokojen Mucha.

Další zápas odehrají fotbalisté MFK OKD Karviná ve středu od 12 hodin doma s Žilinou. Hraje se opět umělce v areálu MFK.

Zaglebie Sosnowiec – MFK OKD Karviná 2:2 (2:0)

Branky: 38. Fidziukiewicz, 40. Arak – 58. z pen. Glaser, 64. Duda.

Karviná: Pindroch – Moravec, Janečka (46. Panák), Tóth, Fiala (46. Glaser) – Markovych, Sedlák (46. Lingr), Budínský (46. Vaněk), Puchel (46. Eismann) – Juřena, Urgela (46. Duda).