Trenér Karviné Jozef Weber si soustředění ve slovenském Senci pochvaloval. „Podmínky jsme měli solidní včetně regenerace a v neposlední řadě bylo užitečné i to, že jsme narušili zažitý stereotyp přípravy. Změnili jsme prostředí, utužily se vazby mezi hráči, kteří toho měli po šesti týdnech dvoufázových tréninků už dost. Škoda, že jsme se dostali na přírodní trávu jen při druhém zápase, ale nevadí. Soustředění splnilo účel. Tým se dal zase více dohromady, trochu jsme si odpočali," bilancoval Weber.

Karviná po remíze s Nitrou, kdy měla převahu, ale nevyužívala šance, odehrála velmi dobré utkání ve Zlatých Moravcích. „To utkání už mělo mistrovské parametry. Soupeř ho vzal zodpovědně jako generálku na ligu, oba celky se snažily plnit si především defenzivní úkoly. Šlo o zápas na přírodní trávě, bylo to více taktické, ne jako dosud, kdy se na umělce více útočilo. S výsledkem můžeme být spokojeni," glosoval výhru nad desátým celkem slovenské ligy Jozef Weber.

Karvinský tým tak má po herním soustředění s bilancí jedné výhry, jedné remízy a čtyř tréninků na přírodním pažitu. Od zítřka už najíždí na běžný tréninkový režim. Vrcholem posledního týdne přípravy bude sobotní generálka s Třincem, která se zřejmě uskuteční v Karviné. Místo i čas budou upřesněny během týdne.

Z podzimního kádru už v Karviné nejsou Milan Jurdík a Michal Skwarczek, kterým skončilo hostování, a také Richard Vaněk, který naopak bude hostovat do konce sezony v sousedním Frýdku-Místku.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.