„Sám jsem na něj zvědav, možná si první zápasy bude zvykat na tvrdost druhé ligy, ale věřím, že se do toho brzy dostane a předvede nám zajímavé momenty. Na tréninku se jeví hodně slušně," naznačil Weber možnosti estonského fotbalisty, s nímž počítá na kraj zálohy.

Samotný Puri se do Karviné dostal přes agenta Pavla Zíku. Ačkoliv toho v kariéře odehrál už dost, možnost vyzkoušet si českou soutěž neodmítl. „Začínal jsem doma v Estonsku v Levadii Tallinn," přibližuje rodák z Tartu. „Prošel jsem si pak postupně Finskem, Řeckem, Maďarskem, Polskem, Skotskem a Irskem, tak teď si můžu na seznam přidat i Česko," vtipkuje sedmadvacetiletý fotbalista.

Zaujala jej především možnost bojovat s Karvinou o první ligu. „Dostaly se ke mně jen pozitivní ohlasy na Karvinou, která disponuje perfektním zázemím i ligovými podmínkami. Klub má ambice a já také. Navíc česká liga je kvalitní soutěž, a pokud je šance si ji někdy zahrát, tak se o to budu snažit. Určitě chci Karviné pomoci k postupu. Takový je cíl nás všech tady," ujistil Puri perfektní angličtinou.

Jde o mládežnického i seniorského reprezentanta své země. „Snem každého fotbalisty je někdy obléknout reprezentační dres. Fotbal je v Estonsku sport číslo jedna, působí v něm hodně lidí a všichni chtějí na vrchol. Jsem rád, že se mi to povedlo, byť v evropském měřítku nejsme zdaleka tak úspěšní jako třeba Češi," rozebírá situaci estonské kopané.

České fotbalisty prý zná. „Ano, znám řadu skvělých českých hráčů, nejznámějšími jsou ti, co působí v Anglii, tedy Petr Čech nebo Tomáš Rosický. Ale pochopitelně znám i Pavla Nedvěda nebo Milana Baroše, kteří se prosadili na mezinárodní scéně už dříve. Všechno to jsou výteční hráči. Se dvěma Čechy jsem dokonce hrával, byli to Jan Blažek a Rudolf Skácel," přidal perličku ze společného působení v řecké Larisse.

Podle vlastních slov se mu nejvíce líbilo v Řecku a Polsku. „Jednak jsou to kvalitní ligy a pak tam fotbal patří k nejpopulárnějším věcem obecně. Fanoušci na nás chodili v hojném počtu, fakt jsem si to tam užil. Vzpomínám na to rád," ujistil Puri.

Kromě maďarské Pápy a ostrovních klubů se dokázal gólově prosadit v každé soutěži, ve které nastoupil. „V Maďarsku jsem byl jen krátce na hostování," upřesnil.

Díky své roli světoběžníka neměl nikde problém s aklimatizací. „Ve Finsku byla zima, v Řecku zase vedro. Určitě si rychle zvyknu i na české podmínky," směje se.

Poslední tři roky strávil na ostrovech. Nevadila mu tvrdá hra? „Ani ne. Některé týmy tam samozřejmě takto hrají, ale najde se už spousta těch, které to zkouší více technicky. To mi vyhovuje," vypráví.

Nejhezčí zážitek kariéry se u něj datuje do loňského října, kdy hrála reprezentace Estonska v kvalifikaci na ME v Anglii. „Hrálo se ve Wembley, přišlo skoro osmdesát tisíc lidí. Před takovou návštěvou jsem v životě nehrál. Byl to opravdu výjimečný zážitek, stadion je nádherný a jsem hrdý na to, že jsem dostal šanci si takový zápas zahrát," vybavil si vzpomínku na londýnskou porážku 0:2.

Sander PuriNarozen: 7. května 1988
Pozice: krajní záložník
Číslo: 12
Kariéra: 2004-2005 SK10 Premium (III. EST), 2005-2009 Levadia Tallinn (EST), 2007 hostování Tulevik (II. EST), 2010-2012 Larissa (GRE) 2011 hostování Kielce (POL), Pápa (HUN), 2012 Kuopio (FIN), 2013 St. Mirren (SCO), 2013-2014 York City (IV. ENG) 2015 Sligo Rovers (IRE)
Starty v lize/góly: 163/32
Góly celkově: 75
Zajímavost: V seniorském týmu debutoval už v roce 2008 v zápase s Lotyšskem a na svém kontě má 64 startů a 4 vstřelené góly. V roce 2009 si zahrál přátelský zápas proti Brazílii.