„Věděli jsme, že to bude těžké, už proto, že Sparta vyměnila trenéra a chtěla se ukázat. Potvrdilo se, že budou jezdit nahoru dolů. Jsou to fakt fotbalisté, třeba Stanciu s tím Kangou, klobouk dolů. Běžecky to bylo velmi náročné,“ utíral si po zápase pot z čela mladý záložník MFK. 

Bod berete?
Ale jo, po tom průběhu, kdy nás Sparta v první půli tlačila, ho bereme. I když si zase nemyslím, že by měla nějaké šance. Ale dala nám gól, držela balon, takže remízu bereme. 

Neměli jste v první půli ze soupeře zbytečný respekt?
Respekt… Oni nás přehrávali, dobře si odskakovali a tím, že jsme jim nechávali spoustu místa, tak neměli problém si ten balon vždy najít. Nedostupovali jsme dobře, z toho pak plynulo, že jsme je jenom naháněli a běhali bez balonu.

Což jste napravili ve druhé půli. Čím to?
Byli jsme holt aktivnější. Řekli jsme si, že do nich vletíme. Prohrávali jsme, tak jsme si v kabině řekli, že stejně nemáme co ztratit. Místy nám to vycházelo, místy ne. Nakonec to vyšlo aspoň na ten bod. 

Spartu jste zatlačili v závěru i tím, že jste začali hrát na dva útočníky. Vy jste byl tím druhým. Vadí vám takové přechody?
Vůbec ne, jsem na to zvyklý. Už jsem v útoku hrával. Vepředu je to více o soubojích, ale my stejně neměli na výběr, už to bylo buď, anebo. Při tom gólu jsme měli i štěstí, bylo to po odraženém balonu a Wagy to pak vyřešil skvěle. Je vidět, že má fazonu.

Filip Panák (vlevo) ve vzdušném souboji s Costou. 

Vnímali jste, že to pořád přece jen není ta Sparta, na jakou jste obvykle zvyklí?
Není, ale za chvíli zase bude. Ti hráči jsou fakt dobří, s novým trenérem půjdou určitě nahoru. 

Překvapilo vás, že v závěru soupeř zalezl a čekal na konec zápasu?
Podvědomě to tak dělá asi každý. Nemyslím, že by to byl vyloženě úmysl, to tak většinou bývá, když tým vede o gól. 

Máte další bod. Jaro vám vychází parádně, jaké z toho máte pocity?
Smíšené. Odstartovali jsme slušně, máme nějaký bodový základ. Kdyby mi někdo před jarem řekl, že uděláme ze čtyř zápasů osm bodů, tak bych si troufnul říct, že už jsme skoro zachránění. Jenže spodek tabulky pořád sbírá body, takže my musíme také. Je třeba pokračovat v podobných výkonech a uhrávat i něco zvenku.