Žádné leklé trosky, ale hladové dravce připomínala Opava od prvních minut. Svého karvinského protivníka aktivním pohybem nutila k chybám, ze kterých pramenily šance. První zazdil Mrázek, odražený míč nedostal do brány ani Sedláček. Po akci Partyše hosté s vypětím všech sil odvraceli na rohový kop. V 16. minutě zachraňovala Rakovana od pohromy zase spojnice tyče a břevna. To střílel Radzinevičius.

Karviná se poprvé k vážnějšímu ohrožení opavské branky dostala po akci Presla, který hledal volného Vaňka, před ním ale nebezpečí zažehnal pohotovým skluzem Metelka. Opavané měli jasně víc ze hry, ale vedení se do přestávky nedočkali. „Domácí byli v prvním poločase důraznější, při nás stálo štěstí. Ve druhém poločase jsme do naší hry přidali fotbalovost, od vyloučení Vaňka jsme se semkli a skóre vyrovnali, nakonec jsme mohli i vyhrát," okomentoval sobotní zápas trenér Karviné Petr Mašlej.

Po přestávce byli domácí opět lepší, ale gólu se dočkali až po hodině hry, kdy skóroval Kostelný. Pak mohli Karvinští Vyrovnat, ale Vladaviče vychytal Květon. Sudí Mikel (zápas mu rozhodně nevyšel) pak vyloučil karvinského Vaňka, jenže v oslabení měli navrch hosté. Šest minut před koncem vyrovnal Besta, avšak hrál rukou.

„Jasná ruka! Karviná vyrovnala podvodem, ten gól neměl vůbec platit, ale od bezcharakterního Besty se nedalo čekat, že se přizná," zuřili opavští hráči. Gól nicméně platil a mohlo být pro domácí hůř. V závěru totiž Cikua vychytal v jasné šanci Květon, jinak by neměla Opava ani bod. „Ale i ta remíza je málo, potřebovali a podle průběhu jsme měli zápas vyhrát. Od vyloučení Vaňka jsme ale zbytek zápasu nezvládli takticky," nebyl spokojen trenér domácích David Vavruška.

A jak viděli oba trenéři Bestovo vyrovnání? „Nevím, neviděl jsem to přesně, možná byl Besta do míče naremplován," kroutil se Mašlej. Jeho protějšek Vavruška se prozatím zachoval gentlemansky. „Já tu situaci neřeším. Balon se do našeho vápna neměl vůbec dostat," řekl raději.

Podívejte se, co si o Bestově vyrovnání myslí opavští hráči Květon a Metelka - ZDE a ZDE

SFC Opava – MFK OKD Karviná 1:1 (0:0)

Branky: 60. Kostelný – 84. Besta. Rozhodčí: Mikel – Vysloužil, Tacina, žluté karty: Sedláček – Gonda, Mikula, červená karta: 61. Vaněk (K.), diváci: 1650.

Karviná: Rakovan – O. Cverna, Mikula, V. Cverna, Hoffmann – Ciku, Vaněk, Gonda (73. Wojnar), Vladavič – Presl (63. Fischer), Vrána (68. A. Besta). Trenéři: Mašlej a Pánik.


Další materiály najdete v pondělním vydání Deníku