Úvod zápasu sice patřil svěřencům trenéra Jozefa Webera, ale ti v dalším průběhu nepředvedli hru hodnou kandidáta postupu a s průměrnou Opavou jen remizovali, a to ještě mohli být rádi.

V 5. minutě vyrobil fatální hrubku domácí Simerský, špatně zahrál malou domů, toho využil Moravec a rutinérsky přehodil vyběhnuvšího gólmana Vaška – 0:1.

Ve 13. minutě vybojoval Hrabina balon, posunul ho na Grussmanna, který se uvolnil a přihrál Mrázkovi. Ten se prodral do vápna, vystřelil k tyči, ovšem míč lapil připravený Pindroch. Opava začala být aktivnější, sbírala odražené míče, ale čistou šanci si nevypracovala.

Ve 32. minutě centroval Schaffartzik, Mrázek hlavičkoval těsně vedle.

Ve 45. minutě si vzala slovo Karviná, Puchelův centr našel Budínského, ten hlavičkoval sám před bránou pouze do náruče připraveného Vaška.

Fotbalisté Opavy a Karviné (v bílém) se rozešli smírně.

Hned v úvodu druhé půle podržel domácí při střele Budínského gólman Vašek. Pak převzala iniciativu Opava a byla lepší.

V 57. minutě se domáhala hned dvou penalt, z toho té druhé pravděpodobně oprávněně. Pindroch na zemi skákal po míči, ale Simerský po něm šel také a po kontaktu zůstal ležet. Hlavní arbitr Jech všemu s klidem přihlížel.

O tři minuty později nahrál domácí Zdeněk Pospěch Kuzmanovičovi, ten se hezky uvolnil, vystřelil, brankář Pindroch vyrazil míč na roh.

Ve druhé půli byla Karviná směrem dopředu jalová, největší šance patřila Urgelovi, jemuž míč po hezké akci sklepl patičkou Moravec. Urgelova bomba letěla těsně nad.

Zanedlouho se potvrdilo ndáš - dostaneš. Opava vsadila všechno na útok a směřovala do karvinského vápna jeden centr za druhým. Nakonec zaslouženě srovnala, když Mrázkův centr přetavil v gól střídající dorostenec Janetzký.

SFC Opava – MFK OKD Karviná 1:1 (0:1)

Branky: 85. Janetzký - 5. Moravec. Rozhodčí: Jech – Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Grussmann - Sedlák, Hošek. Diváci: 1653.

Opava: Vašek – Zdeněk Pospěch, Dvorník (72. Jurečka), Simerský, Matěj Hrabina – Grussmann (80. Přichystal), Jursa, Schaffartzik – Mozol (80. Janetzký) – Mrázek, Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek.

Karviná: Pindroch - Janečka, Hošek, Dreksa, Eismann – Budinský, Sedlák – Puchel (88. Duda), Moravec, Puri (46. Glaser) – Zbyněk Pospěch (61. Urgeľa). Trenér: Jozef Weber.