Sokol Dolní Lutyně – SK Brušperk 2:1 (1:0)
Jako nováček byli rozhodně oživením soutěže. Zápas proti silnému soupeři nabídl pro oko diváka líbivý fotbal, zřejmě lepší než mezinárodní mač mezi Walesem a Českem. Oba týmy chtěly hrát útočný fotbal, zároveň ale věděly, že soupeř je natolik silný, že by vedení už těžko ztrácel. Proto se první půlhodinu vzájemně nepouštěly do vyložených šancí. Lutyně skórovala z první vážnější akce. Po centru Figury se prosadil ze vzduchu P. Vanečko a otevřel skóre – 1:0. Ve druhé půli se už hrál otevřenější fotbal, pořád ale stejně atraktivní, kdy se akce přelévaly ze strany na stranu. Ve 48. minutě hlavičkoval po Figurově rohu nad Habrda.

Přesně o deset minut později nakopli domácí balon z vlastní poloviny na tu brušperskou, hostující zadáci vystavili většinu hráčů Sokola do ofsajdu, ale Konečného, který vybíhal z vlastní půlky, podle pravidel nemohli, takže ten jim utekl, udělal kličku i brankáři Habaňovi a s přehledem upravil na 2:0. Hosté se marně vztekali, museli vrhnout všechny síly do útoku. V 61. minutě vyrazil bravurně míč, směřující z hlavy Cigánka do brány, gólman Mrázek. Razítko na výsledek mohl v 63. přidat Godula, postupoval sám na Habaně, jenže ten zakročil stejně dobře jako před chvílí jeho protějšek Mrázek. V 76. se kopala penalta za údajný faul na Krupníka.

„Konečný mu ale čistě vypíchl míč. Nevím, jestli rozhodčí viděl vlčí mlhu či co, penalta to určitě nebyla a pravda se nakonec ukázala,“ poukázal sekretář Sokola Václav Šostok na Krupníkem neproměněnou penaltu. Ne nadarmo se říká, že pokutový kop by neměl zahrávat ten, na kterého byl odpískán. Krupník se pak přeci jen svého obligátního gólu na zápas dočkal. Z přímého kopu nedal Mrázkovi tři minuty před koncem šanci – 2:1. „Vyhráli jsme zaslouženě. Oba tábory předvedly hodně zajímavých akcí, byl to solidní fotbal,“ rekapituloval vydařený zápas Šostok.

Branky: 33. P. Vanečko, 58. Konečný – 87. Krupník. Rozhodčí: Huf, žluté karty: 3:5, diváci: 150. Dolní Lutyně: Mrázek – Andl, R. Matys, Zuček, J. Vanečko – P. Vanečko, Konečný, Figura, Hanusek (55. Godula) – Habrda (80. Němček), Osička. Trenér: Pavel Juřenčák.

Další zápas hraje D. Lutyně v neděli v Bystřici, zápas však bude nejspíš přeložen kvůli zachování regulérnosti v otázce postupu na sobotu.