SLAVIA ORLOVÁ – BANÍK ALBRECHTICE 2:0 (1:0)

„Bohužel se obávám, že nyní to už nebude jen o zkušenostech, ale také o chtění hráčů obětovat se pro úspěšný výsledek a o výkonu rozhodčích,“ podotkl po zápase rozladěný manažer Albrechtic Ivan Marini. Hosté si po zápase stěžovali na tendenční výkon rozhodčího Viščora. „Pískal tak, že jsme se prakticky k ničemu nedostali. Nepustil nás za půlku,“ zlobil se Marini.

Pravda je, že na první gól Albrechtičtí domácím doslova namazali. Chybná rozehrávka Neumana přistála u kopaček Kopla, jenž vysunul Krečmera a ten svým bývalým spoluhráčům daroval gólové manko, když propálil Hekeru – 1:0. Tak dobrý nástup v Orlové místní už dlouho nepamatovali. Tlak Slavie trval zhruba dvacet minut, než se hra vyrovnala. „Hráli jsme to, co jsme potřebovali. V dalším průběhu kluci polevili. V takovém parnu je těžké udržet nasazené tempo po celou dobu,“ vysvětloval mírnější aktivitu hráčů Slavie asistent trenéra Honuse na orlovské lavičce Josef Jadrný. Domácí mohli přidat další góly. Smětákova hlavička ale letěla nad a Knápek o metr netrefil. Hosté zahrozili v prvním dějství pouze Gojem. Szarowski byl na místě.

Ve druhé části hostům paradoxně prospělo vyloučení kapitána Neumana. Ten nehrál dvakrát šťastný zápas. Baník ale bojoval i v desíti a vytvořil si slibné šance. „Hosté se mohli dostat do hry,“ uznal Jadrný. Jenže to by museli hráči Baníku proměňovat šance. Šurin, znovu Goj a ani Aniolova hlavička se však do sítě nevešly a domácí v závěru přidali druhý gól. „Ale ten byl po neodpískané ruce,“ protestoval Marini. „Za naši převahu jsme si vyhrát zasloužili. Teď už jsme zachráněni a příležitost mohou dostávat mladší hráči, třeba i ti z dorostu,“ objasňoval strategii pro zbytek sezony Jadrný.

Domácí trenéři měli dobrý „čuch“ na střídání. Bajzath dal pojistku na 2:0, dvě minuty po svém příchodu na hřiště měl dorostenec Novák na noze tutovku, obešel i gólmana, ale minul prázdnou branku. Orlovou už čeká klidné dohrání sezony, naopak Albrechtice budou mít ještě velké starosti. „Obávám se, abychom to letos ustáli,“ vypadal ustaraně Ivan Marini.

Branky: 13. Krečmer, 84. Bajzath. Rozhodčí: Viščor, červená karta: 57. Neuman (A.).

Albrechtice: Hekera – Szmek, Neuman, Aniol, Čoček – Sikora, Wojtyna (72. Wojtyna), Smékal (60. Jakšl), Dorozlo (83. Novák) – Šurin – Goj. Trenér: Zdeněk Menoušek.