Avízo Město Albrechtice – Baník Albrechtice 4:0 (2:0)

„Už mě to vážně nebaví. Nechci si pořád stěžovat na rozhodčí, ale jestli výkon pana Stloukala měl nějak korespondovat sčistotou fotbalu, tak to se pak musíme brodit po krk ve hnoji,“ nebyl vůbec spokojen spředstavením arbitrů manažer Albrechtic Ivan Marini. Zápas se odehrál před zraky předsedy výkonného výboru Moravskoslezského krajského fotbalového svazu Stanislava Gajduška. „Jestli byl on spokojen svýkonem rozhodčích, to mi známo není, ale určitě bych se ho na to rád zeptal,“ doutnal Marini a dodal, že se vůbec diví, jak tendenčně lze dneska utkání řídit. „Vlastně jsme se nedostali vůbec kničemu,“ pokrčil rameny.

Vprvní půli hrál Baník proti větru i nažhaveným domácím, kteří si spodporou arbitra vytvořili tlak a v16. minutě se dočkali penalty. Domácí hráč po kontaktu sobránci na hranici šestnáctky přišel o míč, ale jelikož si při tom ustlal na trávník, na což rozhodčí Stloukal vyloženě čekal, kopal se pokutový kop. „Ano, ta druhá penalta byla, proti té nic nenamítáme (druhé penaltě ale nejspíše předcházel ofsajd jednoho zdomácích hráčů – pozn. red.), ale jestliže se proti nám kopou takové dvě desítky, pak se musí kopat i na druhé straně za stejné zákroky,“ rozčiloval se Marini.

Ve druhé půli se hosté téměř nedostali do gólových šancí. Buď mířili nepřesně, nebo byli faulováni. „Nějakou naši vyloženou šanci si ani nevybavuji. Za celý zápas měl snad jednu solidnější možnost Dorozlo, jinak jsme byli vkoncovce úplně bezzubí. Klukům se ale nedivím. Bylo patrné, jak spřibývajícím časem propadají skepsi a jsou proti podpoře rozhodčích bezradní,“ uzavřel albrechtickou beznaděj Ivan Marini.

Branky: 16. a 36. Bartoníček (obě zpenalty), 59. Bartoš, 81. Malaník. Diváci: 150.

Albrechtice: Hekera – Sikora, Neuman, Aniol, Čoček – Čubok, Wojtyna (75. Šurin), Smékal, Dorozlo – Příborský (43. Novák), Goj (73. Szmek). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Další zápas hrají Albrechtice vneděli sRýmařovem.