Baník Albrechtice – SK Dětmarovice 2:1 (1:0)

Domácí klub pojal závěrečné utkání jako loučení s divizí, lidé měli vstup na utkání zadarmo. „Zápasu scházel náboj, oba týmy věděly dopředu, že už nemohou v tabulce ani klesnout ani poskočit. Ale myslím, že to byl celkem dobrý fotbal,“ mínil po utkání manažer Albrechtic Ivan Marini. Oba celky předváděly ofenzivní, ale na druhou stranu i rekreační fotbal. Vydržet běhat v takovém vedru a dusnu by chtělo něco sebezapření, obzvlášť v duelu, ve kterém se už pouze doplňovalo skóre do tabulky. Dětmarovice působily daleko fotbalovějším dojmem, jenže dělaly neuvěřitelné kiksy v obraně, takže domácí se dostali do několika přečíslení, neřkuli brejků. Ve 23. minutě mohl přidat hostující Šrámek svůj 23. gól v soutěži, avšak nehamounil, nahrál raději F. Kadlčákovi, ten přiťukl Z. Kadlčákovi, ale ten trefil jen nohy obránce. Hned nato se Baník ujal vedení. Dorozlova přesná rána mířila k tyči – 1:0. Začátek druhé půle odstartovala střela Koubka nad, v 54. zase Z.

Kadlčákovi vykopli nadějnou střelu obránci Albrechtic na roh. V 57. vychytal tygřím skokem pod Gojovy nohy albrechtického střelce brankář Jaček. O chvilku později už ale jásali domácí znovu. Brejk Dorozla, jenž nezištně přihrával na volného nabíhajícího Goje, zakončil domácí forvard střelou na 2:0. Ve druhé půli se jinak hrál lepší, svižnější fotbal. Albrechtičtí nahrazovali technické nedostatky bojovností a agresivitou, vidět byl především Goj, který sotva se vrátil z dovolené, dal gól a další tři tutovky spálil. Fotbal nahoru-dolů bez záludností mohl pokračovat. Ještě, než dojdeme ke korekci stavu, sluší se říci, že bratři Kadlčákové mezi sebou uzavřeli interní sázku. Mladší Zdeněk se s bratrem Filipem vsadil o to, že do konce sezony ještě stihne vstřelit branku. Pokud prohraje a gól nevsítí, půjde dohola. Proto byl také na lavičce hostů připraven k akci holicí strojek. Pokud by ale vyhrál, podaruje jej starší Filip pěti stovkami. V 67. minutě platila druhá varianta. Zdeněk Kadlčák se trefil a hádejte, kdo mu na gól nahrál – správně, bratr Filip. Mladší Zdeněk tak nejenže nešel dohola, nýbrž sám oholil bratra o pět set korun.

V 85. minutě ještě mohl vyrovnat Koubek, ovšem to by musel sám před Hekerou trefit prostor mezi tyčemi. „S celkovým druhým místem jsme spokojeni. Jasně, že jsme si představovali, že se budeme loučit jinak než porážkou, ale z okresních mančaftů jsme v divizi skončili nejlépe a to se cení,“ rýpnul si do konkurentů Milan Kyša, sekretář Dětmarovic. Ten na dotaz Deníku, zdali se v případě možnosti budou Dětmarovice hlásit do MSFL, odvětil: „Bude záležet na finanční situaci. Já jsem podal přihlášku pro příští sezonu normálně do divize. Co bude v nejbližší době, nedokážu odhadnout.“

Branky: 27. Dorozlo, 58. Goj – 67. Z. Kadlčák. Rozhodčí: Duda, žluté karty: 1:1, diváci: 110. Albrechtice: Hekera – Sikora, Aniol, Neuman, Čoček (46. Goj) – Kulhánek (46. Szmek), Wojtyna (69. Jakšl), Sehnal, Dorozlo – Novák, Šurin. Trenér: Zdeněk Menoušek. Dětmarovice: Jaček – F. Kadlčák, Prokop, Adam, Kozubík (46. Korč) – Dutka (46. Valouch), Šrámek, Plíska, Ligocký – Koubek, Zd. Kadlčák. Trenéři: Karel Serafín a Martin Šrámek.