FK BYSTŘICE p. H. – BANÍK ALBRECHTICE 2:0 (0:0)

Hosté přijeli do Bystřice pod Hostýnem bojovat o poslední naději bez svého střelce Goje, který odjel na dovolenou. „Už před utkáním jsme měli určité reference, jak soutěž dopadne a to se vtomto kole potvrdilo. Zákulisní tamtamy knám donesly zprávu, že Město Albrechtice i Frenštát mají závěr soutěže ohlídané. Frenštát pak zázračně vyhrál ve Městě Albrechtice, kde nevyhrávají ani týmy zčela tabulky, my jsme prohráli a sestupujeme. Víc ktomu nemám co říct,“ působil vyváženým dojmem manažer albrechtického klubu Ivan Marini, zjevně smířený stím, že Baník letos už na záchranu vdivizi, kterou tak dlouho hrál, nedosáhne.

„Dnešní zápas rozhodčí neovlivnil, pískal korektně, to spíše ty předchozí rozhodčím nějak nevyšly,“ dodal ironicky. „Musíme si ale upřímně přiznat, že donekonečna jsme takto vdivizi vystupovat nemohli. Poslední sezony jsme se pořád plácali na spodku tabulky a zachránili se vždy až vzávěrečných kolech nebo až vúplně tom posledním. Takový zázrak se vám může povést jednou, dvakrát (Albrechticím se to podařilo třikrát – pozn. red.), ale nemůžete na to pořád spoléhat. Sedí na nás to přísloví: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne,“ rekapituloval závěry této i předešlých sezon Ivan Marini.

Albrechtice předvedly vBystřici nejlepší poločas sezony. Už ve třetí minutě měli na svém kontě tři stoprocentní šance. Vúvodní minutě trefil Dorozlo zpěti metrů jen domácího brankáře, který vytáhl míč na roh, po něm hlavičkoval rovněž zmalého vápna nikým neatakován Aniol, ale přestřelil. Šurinovu střelu ve 3. minutě pak zastavil jeden zobránců na brankové čáře. Ještě o několik sekund později kryl Novákovu ránu brankář Bystřice. Domácí byli hodně zaskočeni svižným nástupem Albrechtic a ke slovu se dostali až po čtvrthodině hry, kdy Tvrdý a po něm Foltýn pálili nad branku. Jediný sporný moment utkání přišel po zákroku na Šurina, který postupoval sám na bránu, ale jeden zbeků jej zezadu stáhl a místo červené viděl pouze žlutou kartu. Sám Šurin se chtěl pomstít fotbalově, jeho pumelice zdvaceti metrů ale letěla nad.

Ani po přestávce aktivita hosty neopouštěla. „Zdůrazňovali jsme klukům, ať hrají trpělivě, že výsledek se určitě dostaví, ale už se tak nestalo. Měli jsme něco vytěžit znašeho perfektního úvodu. Tam jsme zahráli opravdu nadstandardně. Tak skvěle jsem hráče už dlouho hrát neviděl,“ mínil po utkání Marini. Poslední možnost jít do vedení promrhali hosté vnástupu do druhého dějství. Po narážečce sŠurinem se Novák dostal až před brankáře, ten ale fantasticky zasáhl. V52. minutě unikli domácí, baníkovci udělali chybu při obsazení soupeřových hráčů a přihrávku na nekrytého Navrátila domácí hráč využil – 1:0. Spostupem času otevírali hosté obranu čím dál víc. V75. minutě spálil další tutovku Kulhánek, Bystřice pak vnastaveném čase, kdy už Albrechtičtí hráli vyloženě vabank, pečetila výsledek a sestup tradičního mančaftu zdivize do přeboru. „Ze všech týmů, které v divizi hrály vobdobí, kdy jsme tam působili i my, jsme týmem snejvíce starty vtéto soutěži. A mám pocit, že držíme rekord i absolutně,“ poukázal na historický fakt, hodný zaznamenání, Ivan Marini. Nyní je to ovšem Baníku houby platné.

Branky: 52. Navrátil, 90(+2). Matějka. Diváci: 200.

Albrechtice: Hekera – Sikora, Neuman, Aniol, Čoček – Čubok (50. Szmek), Wojtyna (70. Kulhánek), Smékal, Dorozlo – Šurin, Novák (84. Matykiewicz). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Další zápas, poslední vdivizi (alespoň na rok), hrají Albrechtice vneděli sDětmarovicemi.