BANÍK ALBRECHTICE – SK DĚTMAROVICE 2:1 (1:0)

Domácí klub pojal závěrečné utkání jako loučení sdivizí, lidé měli vstup na utkání zadarmo. „Zápasu scházel náboj, oba týmy věděly dopředu, že už nemohou vtabulce ani klesnout ani poskočit. Ale myslím, že to byl celkem dobrý fotbal,“ mínil po utkání manažer Albrechtic Ivan Marini. Oba celky předváděly ofenzivní, ale na druhou stranu i rekreační fotbal. Vydržet běhat vtakovém vedru a dusnu by chtělo něco sebezapření, obzvlášť vduelu, ve kterém se už pouze doplňovalo skóre do tabulky.

Dětmarovice působily daleko fotbalovějším dojmem, jenže dělaly neuvěřitelné kiksy vobraně, takže domácí se dostali do několika přečíslení, neřkuli brejků. Ve 23. minutě mohl přidat hostující Šrámek svůj 23. gól vsoutěži, avšak nehamounil, nahrál raději F. Kadlčákovi, ten přiťukl Z. Kadlčákovi, ale ten trefil jen nohy obránce. Hned nato se Baník ujal vedení. Dorozlova přesná rána mířila ktyči – 1:0.

Začátek druhé půle odstartovala střela Koubka nad, v54. zase Z. Kadlčákovi vykopli nadějnou střelu obránci Albrechtic na roh. V57. vychytal tygřím skokem pod Gojovy nohy albrechtického střelce brankář Jaček. O chvilku později už ale jásali domácí znovu. Brejk Dorozla, jenž nezištně přihrával na volného nabíhajícího Goje, zakončil domácí forvard střelou na 2:0.

Ve druhé půli se jinak hrál lepší svižnější fotbal. Albrechtičtí nahrazovali technické nedostatky bojovností a agresivitou, vidět byl především Goj, který sotva se vrátil zdovolené, dal gól a další tři tutovky spálil. Fotbal nahoru-dolů bez záludností mohl pokračovat. Ještě, než dojdeme ke korekci stavu, sluší se říci, že bratři Kadlčákové mezi sebou uzavřeli interní sázku. Mladší Zdeněk se sbratrem Filipem vsadil o to, že do konce sezony ještě stihne vstřelit branku. Pokud prohraje a gól nevsítí, půjde dohola. Proto byl také na lavičce hostů připraven kakci holicí strojek. Pokud by ale vyhrál, podaruje mu starší Filip pět stovek.

V67. minutě platila druhá varianta. Zdeněk Kadlčák se trefil a hádejte, kdo mu na gól nahrál – správně, bratr Filip. Mladší Zdeněk tak nejenže nešel dohola, nýbrž sám oholil bratra o pět set korun. V85. minutě ještě mohl vyrovnat Koubek, ovšem to by musel sám před Hekerou trefit prostor mezi tyčemi. „S celkovým druhým místem jsme spokojeni. Jasně, že jsme si představovali, že se budeme loučit jinak než porážkou, ale zokresních mančaftů jsme vdivizi skončili nejlépe a to se cení,“ rýpnul si do konkurentů Milan Kyša, sekretář Dětmarovic. Ten na dotaz Deníku, zdali se vpřípadě možnosti budou Dětmarovice hlásit do MSFL, odvětil: „Bude záležet na finanční situaci. Já jsem podal přihlášku pro příští sezonu normálně do divize. Co bude vnejbližší době, nedokážu odhadnout.“

Branky: 27. Dorozlo, 58. Goj – 67. Z. Kadlčák. Rozhodčí: Duda, žluté karty: 1:1, diváci: 110.

Albrechtice: Hekera – Sikora, Aniol, Neuman, Čoček (46. Goj) – Kulhánek (46. Szmek), Wojtyna (69. Jakšl), Sehnal, Dorozlo – Novák, Šurin. Trenér: Zdeněk Menoušek.

Dětmarovice: Jaček – F. Kadlčák, Prokop, Adam, Kozubík (46. Korč) – Dutka (46. Valouch), Šrámek, Plíska, Ligocký – Koubek, Z. Kadlčák. Trenéři: Serafín a Šrámek.