Trenér Tomáš Červenka zahájil letní přípravu s tím, že se s týmem pokusí vybojovat opětovný postup.
„Kádr nedoznal přílišných změn a také vedení klubu nám vytvořilo skvělé podmínky pro odehrání sezony, za což mu patří dík. Pak ale proběhla letní příprava a kádr doznal změny, a to především v obraně, kterou jsme vlastně museli kompletně vyměnit,“ přiblížil Červenka.
To už začínal tušit, že hrát na špici nebude jednoduché. Což se také potvrdilo.

„Já osobně jsem nespokojený, protože jsme měli mít alespoň o šest bodů více, ale kdo mě zná, tak ví, že já jsem nespokojený skoro pořád,“ směje se albrechtický kouč. Ten mimochodem nedávno úspěšně zakončil zkoušky trenérské licence B, takže už nebude v zápisech o utkání figurovat jako asistent…

„Musím poděkovat také všem hráčům, kteří po loňském sestupu z divize v našem týmu zůstali, jak se k situaci postavili. Předváděli slušné výkony a naše postavení v tabulce není špatné. Kdybychom nezkazili některá domácí utkání, mohli jsme skutečně o ten postup bojovat,“ myslí si Červenka.
Má pravdu. Dvě vyhraná domácí utkání by jeho tým katapultovala do společnosti Petřkovic či Poruby, hlavních adeptů na posun do divize.

Čím si Červenka problém domácích zápasů vysvětluje? Venku totiž hráli jeho svěřenci skvěle. „Skutečně nevím. Bavil jsem se na toto téma i s ostatními kolegy a ten hlavní problém je v hlavách. Venku nám to šlo, vyhrávali jsme a pak si hráči nejspíše řekli, že doma to bude o to snazší. Ale nebylo. Neproměnili jsme šance, což byl také jeden z hlavních důvodů našich domácích zkratů, naopak soupeř nám dal skoro pokaždé do desáté minuty gól a my museli dotahovat. A zase tak zkušený mančaft nemáme, abychom si s tím bez problémů poradili,“ pátrá po příčinách nezdarů na vlastním trávníku Červenka.

„Vlastně všechny naše venkovní zápasy vypadaly asi tak, že jsme dali první gól my a drželi přijatelný výsledek, zatímco ty domácí se vyvíjely přesně opačně. Nikdy jsme skóre neotočili, maximálně to byla remíza,“ dodal.

Albrechtický Baník se v probíhající zimní přestávce posílil. Z polského Haźlachu se mu vrací do obrany zkušený Szmek, po roční odmlce se k týmu připojí i Stachel, který byl poslední rok v Anglii.

„Na zimní přípravu se sejdeme první lednový víkend. Naší hlavní herní prověrkou budou pochopitelně tradiční zápasy na domácím zimním turnaji Refotal Cup, který sami pořádáme,“ zakončil Tomáš Červenka.