BANÍK ALBRECHTICE – FC VELKÉ KARLOVICE+KAROLINKA 3:1 (2:0)

Albrechtičtí hráči protáhli minisérii zápasů bez porážky na tři vřadě a hodlají vnich pokračovat nejlépe do konce jarní části. „Prubířský kámen našich schopností nás ale čeká teď vneděli, kdy jedeme do Města Albrechtice. Ti taky ještě nemají nic jistého,“ podotkl dále Marini.

Domácí zahájili proti týmu snejdelším názvem včeských končinách celkem aktivně. „Chtěli jsme hrát nátlakově se snahou rychle rozhodnout a uklidnit se,“ informoval Marini. Hosté už jsou za vodou, a tak si přijeli na sever Moravy jen tak zahrát pro pobavení. Po téměř roce nečinnosti se do domácí brány postavil Pytela, kterému místo mezi tyčemi zajistila Hekerova stopka na jedno utkání po vyloučení vminulém kole vTěšíně. A Pytela zachytal spolehlivě! Do mlýnic před bránou sice moc nechodil, tam si příliš jistý nebyl, neboť už zřejmě vyšel ze cviku, ale to ostatně ani gólman Valachů. Jinak ale vyřešil všechny složitější případy ve svém brankovišti na výbornou a kdovršení všeho chytil vzávěru ještě penaltu. Jediný gól dostal zjiné penalty.

Po úvodní šanci Nováka, který zblízka hlavičkoval do brankáře, přišla druhá gólová šance, kterou obstaral Goj, ale ani jemu se nevedlo. Napotřetí to už domácím vyšlo. Utěšená střela Wojtyny ze dvaceti metrů zapadla přesně ktyči – 1:0. Valaši se omezili na brejkové výpady, jeden jim málem vyšel, a to byla přesně ta chvíle, kdy Pytela reflexivním zákrokem své spoluhráče podržel. „Bylo to velmi důležité pro vnitřní pohodu mužstva,“ mínil Marini. Domácí totiž mohli ve 27. minutě přidat pojistku. Szmek si naběhl na centr zpravé strany a hlavou nedal brankáři šanci – 2:0. Domácím se hned dýchalo lépe.

I po přestávce pokračovali baníkovci vaktivní hře, jenže je znervózněl rozhodčí, když odpískal pofiderní pokutový kop vjejich neprospěch. Jurajda jej samozřejmě proměnil, jinak by to nebyly ty správné nervy. Albrechtice setrvaly chvíli vútlumu, kdy se hosté snažili vehementně vyrovnat, ale obrana jim fungovala spolehlivě. Konečnou podobu dal výsledku tři minutky před koncem další vydařenou ranou ktyči Wojtyna. Vsamotném závěru kopali hosté druhý pokutový kop, ale tentokrát Pytela směr míče vystihl a penaltu zneškodnil, čímž odmítl sebemenší komplikace.

Branky: 18. a 87. Wojtyna, 27. Szmek – 51. zpen. Jurajda. Rozhodčí: Kypr, žluté karty: 2:4, diváci: 150.

Albrechtice: Pytela – Szmek, Neuman, Sikora, Čoček – Novák (68. Čubok), Wojtyna, Šurin (89. Aniol), Dorozlo – Goj, Příborský (78. Smékal). Trenér: Zdeněk Menoušek.