BANÍK ALBRECHTICE – HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:4 (1:1)

„Tentokrát byl výkon mužstva příkladný. Takto kdybychom bojovali pokaždé, tak se musíme zachránit,“ poznamenal manažer albrechtického klubu Ivan Marini. Domácí začali proti favoritovi nebojácně. Úvodní šance po ťukesu Wojtyny, Příborského a Dorozla měl na kopačce Goj, ale nestačil těsně před brankářem míč zvednout a byl ztoho jen rohový kop. Hosté odpověděli v10. minutě a hned ztoho byl gól. Po rohu se kodraženému míči dostal osamocený Šilinger, který číhal u tyče a hosté vedli. Pak si vzali na dvacet minut slovo Hanáci, dvakrát nastřelili tyč Hekerovy brány, jednou zdálky, jednou po trestném kopu a Baník měl kupu štěstí. Do hry se zase dostal v38. minutě, kdy se parádně zpřímého kopu trefil Dorozlo – 1:1.

Po přestávce měli překvapivě více ze hry domácí. Dovedli se soupeřem běhat, a tak se hrál fotbal nahoru-dolů. Kroměříž zlobila nejvíce útočná dvojice Příborský – Goj. V57. minutě se prvně jmenovaný podílel na obratu vzápase. Po centru Dorozla se obtočil kolem obránce, předložil míč zpět nabíhajícímu Novákovi, a ten se parádní ránou zdvaadvaceti metrů trefil přesně ktyči – 2:1. Kroměříž kazila nezvykle mnoho přihrávek, takže domácí si vypracovali další zajímavé šance. Tu největší měl na noze opět Petr Příborský, ale nevyzrál na gólmana. Ve vypjatém závěru pak domácí zkolabovali vobraně a diváci si přišli na své. Viděli hned tři góly, bohužel všechny vHekerově síti. Hosté vyrovnali v84. minutě přímým kopem Máši a za další tři minuty nechali domácí odcentrovat Šilingra a Jurčík otočil na 2:3. Demotivovaný Baník pak vúplném závěru inkasoval ještě jednou, a to sudí upřel Kroměříži ještě jednu regulérní branku. Po odkopu brankáře Hekery trefil míč Sikoru, hosté skórovali, ale rozhodčí pískal údajnou hru loktem.

Branky: 38. Dorozlo, 57. Novák – 10. Šilinger, 84. Máša, 87. Jurčík, 90. Lakomý. Rozhodčí: Kratochvíl, žluté karty: 2:2, diváci: 100.

Albrechtice: Hekera – Szmek, Aniol, Sikora, Čoček – Novák, Wojtyna (88. Jakšl), Smékal, Dorozlo – Příborský (90. Matykiewicz), Goj. Trenér: Zdeněk Menoušek.